niskie RBC, WBC, hemoglobina

napisał/a: ewelina1324 2012-10-20 21:59
"Na początku września zrobiłam kontrolne badanie krwi, bo 3 lata temu chorowałam na anemię spowodowanej z niedoborem żelaza. Wtedy brałam przez kilka miesięcy żelazo i się wyleczyłam. Rok temu oprócz niskiego RBC wszystkie wyniki były w miarę dobre, w dolnej granicy normy HGB, HCT, ale w normie. Obecnie HGB 11,7(norma powyżej 12), RBC 3,5(norma powyzej 4), to samo WBC, HCT 36(norma powyżej 37), OB 20(norma do 8). Reszty nie pamiętam, bo zostały u lekarza. Nie wiem czy powinnam zażywać żelazo?(żelaza nie miałam obecnie badanego) Ja b.żle się czułam po zażywaniu żelaza w tabletkach i jeśli nie jest to konieczne nie chciałabym zażywać żelaza. Wyniki badania krwi nie są może takie złe, ale bolą mnie mięśnie nóg, wypadają mi włosy, czuję ospałość, osłabienie i częste bóle w klatce piersiowej. Teraz ponadto mam WBC ponizej normy, chociaż w ostatnim czasie mi poziom leukocytów spadał."
napisał/a: ewelina1324 2012-11-05 19:46
Czy anemii może towarzyszyć ból mięśni nóg, zwłaszcza kolan i ból głowy?bo jak miałam ostatnio anemię, to nie miałam takich objawów, zdarzały się natomiast zawroty głowy