niskie IGF, a zdrowie

napisał/a: Tooble 2014-05-25 15:29
witam! oglądałem niedawno taki dokument na temat hormonu IGF, co zainspirowało mnie do napisania tego postu. wykazano w nim, że dieta głodówkowa, inaczej poszczenie, prowadzi do zmniejszenia stężenia hormonu wzrostu IGF we krwi. ma to swoje pozytywy, gdyż spowalnia to podział komórek w organizmie i opóźnia procesy starzenia, co za tym idzie komórki dzielą się dokładniej i zmniejsza to szanse powstawania nowotworów. dodatkowo udowodniono że niski poziom tego hormonu wpływa na utratę wagi, zmniejszenie cholesterolu i nadciśnienia i ma dużo pozytywnych korzyści. chciałbym spróbować zastosować taką dietę u siebie. czy jest to dieta bezpieczna? nie polega to na całkowitej rezygnacji z posiłków. polega to na tym że kilka dni je się normalnie, a następnie kilka dni pości i tak na zmianę. w dni postne dopuszczalny jest jeden posiłek rano, ale nie może być mocno kaloryczny. wykazano że po dniach postu IGF we krwi spada, a organizm się regeneruje i oczyszcza. jak już wspomniałem był to dokument i chciałby poznać opinie fachowców w tej sprawie. pozdrawiam!