Niskie ciśnienie, wysokie tętno

napisał/a: kaffe 2013-06-15 19:26
Zacznę od tego, że mam 19 lat.
Od kilku dni czuję w głowie dziwne stukanie. Głowa mnie nie boli, ale jakbym słyszała tętniącą w głowie krew, coś jak bicie serca, tylko że w głowie. Przez to rytmiczne uderzanie nie mogłam wczoraj zasnąć. Zaniepokojona zmierzyłam ciśnienie.
Było w miarę niskie 111/67 (zawsze tak mam), ale puls wynosił 95 - co mnie trochę przestraszyło. Takie "dudnienie" w głowie zdarzało mi się już wcześniej, ale trwało krótko, więc nigdy się tym nie przejmowałam. Teraz jednak trwa nieustannie od kilku dni i szczególnie dokucza mi nocą, przez co nie mogę spać.
Ciśnienie było mierzone w stanie spoczynku, bez żadnych nerwów. Dodam, że to dziwne dudnienie zaczęło się od kiedy złapałam jakąś infekcję (zwykły ból gardła, katar i uporczywy kaszel, nawet gorączki nie miałam). Teraz zatkały mi się uszy. Czy to ma jakiś związek?
Głowa mnie nie boli, ale czuję się strasznie zmęczona, zwykłe chodzenie jest dla mnie wysiłkiem, mam problemy z oddychaniem. Teraz mam wakacje, więc siedzę w domu i raczej nie mam żadnych stresów (poza rodziną).
Prawie codziennie gram w badmintona, tenisa albo jeżdżę na rowerze. Cholesterol mam w normie.
Czy podwyższone tętno może mieć związek z alergią?
Słyszałam, że serce, które szybciej bije żyje krócej, dlatego zaczynam się obawiać...
Co może być przyczyną i czy można to jakoś zwalczyć czy niezbędna jest wizyta u specjalisty (chciałabym tego w miarę możliwości uniknąć)?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-23 11:54
Niedobór żelaza,magnezu powoduje zmęczenie i osłabienie. Z racji tego że przeszłaś infekcję proponuję morfologię i wizytę u lekarza. Problemy z oddychaniem i zmęczeniem mogą świadczyć z niewyleczonym zapaleniem oskrzeli. Pozdrawiam