NISKIE CISNIENIE A WYSOKI PULS

napisał/a: danka72 2011-04-13 12:26
WITAM
prosze o poradę czy jest to normalne niskie cisnienie a puls wysoki mam pomiary takie jak 110\60 puls 88,lub 120\66 puls89 robiłam badania tsh i wyszły 2,04000 uIU\L,I KOŁATANIE SERCA I BÓLE POD SERCEM KIERUJĄCE SIE POD ŁOPATKE I W MOSTEK.jestem osłabiona ,szybko sie męczę ,rozdrażniona ,jakie jeszcze badania powinnam wykonac? dzieki za odpis mam 38 lat.
napisał/a: Butterfly:) 2011-04-13 16:39
TSH masz oczywiście w normie. Badanie jak najbardziej powinno być wykonane w pierwszej kolejności, ponieważ to co poisujesz, mogło świadczyć o nieprawidłowej pracy tarczycy. Na szczęście tarczyca jest ok :) Wydaje mi się, że dobrze byłoby udać się do lekarza rodzinnego i zrobić sobie u niego EKG. Radziłąbym też zbadać poziom elektrolitów we krwi. Czy jesteś w ostatnim czasie zestresowana? To co opisujesz może być reakcją organizmu właśnie na stres czy przemęczenie.
napisał/a: danka72 2011-04-14 12:19
Ekg robiłam i wyszło mi dobrze ,badanie na tarczycę sama zasugerowałam lekarzowi rodzinnemu i nie był bardzo zadowolony z tego faktu odebrał to jak wcinanie mu się w pracę ale z łaski dał mi skierowanie na Tsh,miałam robione wszystkie wyniki morfologia mocz ale czy były tam elektrolity tego nie pamiętam a wyniki zostały już u lekarza,czuję się już trochę lepiej ale to nie jest to co dawniej było biorę magnez i omega 3.w przyszłym tygodniu ide z wynikami do lekarza ciekawe co zaproponuje dalej może jakies prześwietlenie klatki piersiowej.co do stresu to raczej jestem osobą spokojną no może ostatnio dużo pracowałam fizycznie maluję mieszkanie pokój po pokoju może to przemęczenie ale tak długo to już trwa.
napisał/a: Butterfly:) 2011-04-15 15:46
W podstawowym badaniu mogło nie być zleconych elektrolitów, a warto byłoby je zbadać. Skoro objawy powoli ustępują, możliwe, że jestes po prostu przemęczona, a momenty gorszej kondycji każdemu się zdarzają :) Mimo tego elektrolity sprawdź
napisał/a: sakurka 2011-04-22 14:45
Hej..
Włączę się w to.
Ja mam 17 lat.
Leżałam kilka razy w szpitalu.
Od pierwszej gimnazjum zaczęłam mieć problemy ze zdrowiem,przy narodzinach też były jakieś tam kłopoty ze mną.
Też mam niskie ciśnienie ,a wysokie tętno.
Moje ciśnienie dzisiaj to 88/60 a tętno 124.
Zazwyczaj tak mam ,nawet po spoczynku.
Pierwszy raz jak mnie zabolało serce to byłam na mieście z koleżanką ,wtedy straciłam przytomność.
Teraz mdleje przy większym wysiłku.
Ostatnio zdarzyło się to jak grałam w siatkówkę na lekcji..
Mam obecnie zwolnienie z w-fu ,miałam teraz badania RTG klatki,które powinnam rano dziś odebrać a,le wyleciało mi to z głowy.
Miałam często robione badanie krwi ,które wychodziły różnie.
Hemoglobiny mam za mało,tarczyce mam zdrową.
Ogólnie to często choruje.
OB mam za wysokie troszeczkę.
Miałam robione EKG kilka razy i za każdym razem było prawidłowe z wyjątkiem ostatniego pobytu w szpitalu i w karetce.
Gdzie w szpitalu neurolog stwierdziła ,ze mam tachykardie,a w karetce tez to powiedzieli.
Jednak lekarz prowadzący powiedział ze on nic takiego nie stwierdza.
Miałam też robione CT głowy ,EEG itd.
Mam dziedziczną migrenę,która leczę Topamax-em i Ketonal-em.
Nie wiem co mi jest i lekarze tez nie wiedzą.
31 października jadę do Zamościa do kardiologa.
Macie jakies pomysły co mi jest?