Niski wzrost mała waga coś jest nie tak.

napisał/a: olek1992 2013-02-22 12:41
Witam
mam już prawie 21lat. Jestem mężczyzną.Wzrost mam około 163-165cm waga około 56kg.Nie ukrywam mój wygląd przeszkadza mi bardzo, gdyż moja sylwetka nie przypomina nawet osoby mającej 15lat!!.Czytałem dośc dużo o genetyce i wzrost jest uwarunkowany genetycznie i wszystko byłoby ok gdyby u mnie w rodzinie ktoś miał takie geny jak ja otóż nie!

Mój ojciec wzrost około 178cm
Matka około 165cm
Brat lat 24 wzrost około 175cm
Siostra lat 16 wzrost około 170
brat lat 13 wzrost 165cm

Moi dziadkowie także byli wysocy to wiem pradziadkowie także, podsumując nie było problemu u przodków.
Nie wiem co się dzieje i co zahamowało mi wzrost w wieku 18 lat miałem problemy z kolanem miałem ostre zapalenie kolana i wiem że brałem może 4-5 tabletek i wiem że to były jakies leki sterydowe.Znowu dowiedziałem się że tak mała ilośc sterydów nie mogła mi zahamować wzrostu więc co?odżywiałem sie normalnie,jedynie stresy przechodziłem.Wiem że może a raczej na 80% obudziłem się za póżno gdyż mój wiek to już dosrosły.Nawet nie wiem czy przechodziłem mutacje a jeśli tak to przelotem.
Owłosienie mam.Ale ręce czy kończyny u nóg są bardzo malutkie ogólnie jestem malutki.

Chciałbym zapytac co w tej sytuacji mogę zrobić, jakie badania mam wykonać na co itp.

Z góry bardzo dziękuje.

Pozdrawiam.