niski testosteron zapalenie prostaty

napisał/a: magnus23 2015-10-13 19:34
Witam, miesiąc temu urolog na podstawie usg oraz badania per rectum stwierdził u mnie zapalenie prostaty (objaw częste sikanie oraz kłopoty z erekcją). Aktualnie jestem po kuracji Macmirorem oraz czopkami Dicloberl. Niestety w dalszym ciągu moje libido jest bardzo niskie, mam także kłopoty z erekcją, nie mam porannych wzwodów. Jest to co najmniej niepokojące biorąc pod uwagę, że mam 23 lata. 2 dni temu zrobiłem sobie badanie testosteronu i wyszło 238 ng (norma na kartce 280-800). Martwi mnie ten wynik, ponoć dla zdrowego młodego faceta taki poziom testosteronu jest zdecydowanie za niski. Czy to może być wynik zapalenia prostaty? Co mam teraz robić? Dodam, że do czerwca tego roku leczyłem się antydepresantem, który również obniżył mi libido, ale czy miał wpływ na poziom testosteronu? Pozdrawiam

Mój wynik testosteronu to 328 przy widełkach 280-800
napisał/a: Durum 2015-10-13 20:52
Oczywiście stosowanie antydepresantów ma wpływ na spadek libido
Niski TDS również ma wpływ na libido,zaburzenia we wzwodzie.
Podane objawy
napisal(a):objaw częste sikanie oraz kłopoty z erekcją
mogą wskazywać na zapalenie prostaty ale nie bardzo pasuje tu badanie per rectum jako oceniające,taki stan.
napisał/a: magnus23 2015-10-13 21:01
Przez badanie per rectum lekarz sprawdza czy boli prostata a tym samym czy jest obrzęknięta. Gdzie mogę szukać przyczyn tego niskiego testosteronu??? Jakie jeszcze badania powinienem zrobić? To możliwe, że to od tego zapalenia??
napisał/a: Durum 2015-10-14 10:31
Niskie stężenie testosteronu nie jest jeszcze wskaźnikiem do wdrożenia leczenia.Lekarz kieruje na dokładniejsze badania a jest ich kilka(wskaźnik niedoboru testosteronu,LH,TT,PSA,DRE,TRUS) również badania krwi w różnych kierunkach.
przyczyn moze być wiele,problemy z podwzgórzem,przysadka,hipogonadyzm pierwotny,wszystko trzeba ocenić w badaniach.
napisał/a: magnus23 2015-10-14 14:24
a czy możliwe, że tak niski wynik był skutkiem picia wierzbownicy drobnokwiatowej, która obniża ponoć mocno testosteron? Przyznam się, że nie wiedziałem o tym i przed samym badaniem również wypiłem napar.
napisał/a: Durum 2015-10-15 20:36
Nie w tym przypadku.
napisał/a: Archer 2015-10-18 13:17
Ja też mam niski testosteron 390. Jak na wiek 30 lat to dość niski ale lekarze mówią,że ok. Co z tego, że libido bardzo kiepskie i wzwody też takie sobie. Poranny to w ogóle zapomniałem jak wygląda.