Niski testosteron przy dobrych innych wynikach.Hipogonadyzm?

napisał/a: Dawid2929 2015-12-01 21:11
Witam mam na imię Dawid. Mam 29 lat.Może ktoś ogarnięty mi rozjaśni trochę moją sytuacje. Moim problemem jest bardzo niski testosteron ( zawsze około 300 ng/dl przy normie 262-1593)przy bardzo dobrych wynikach.Czemu zacząłem się tym interesować ? Mam prawie 30 lat, i problemy z erekcją. Libido zerowe odkąd pamiętam. Po zrobieniu wielu, wielu badań wyszedł mi bardzo niski testosteron. Miałem robione min. usg jąder, rezonans przysadki, badanie prostaty i wszystko jest ok. Wyniki badań

- TESTOSTERON - 401ng/dl(czerwiec2011); 498ng/dl(lipiec2011); 416ng/dl(kwiecień2013); 234ng/dl(marzec2015); 348ng/dl(kwiecień2015); 313 ng/dl(wrzesień2015); norma (262-1593)
- Wolny testosteron 13,18 pg/ml(wrzesień2015) norma (4.50 -42.00)
- Prolaktyna 7.1 ng/ml(marzec2015); 5.1 ng/ml(wrzesień2015) norma(2.5-17)
- Estradiol
napisał/a: Yogryn 2015-12-02 16:39
Jądra się buntują i nie chcą produkować więcej testosteronu.

Wstaw jutro te wyniki to coś doradzimy
napisał/a: Dawid2929 2015-12-02 16:48
Po 40 dniach brania Clomidu moje wyniki są następujące
Testosteron 1074ng/dl (262-1593)
LH 10.40 mIU/ml (0.8-7.8)

Poza napompowanymi wynikami innych pozytywów brania Clomidu nie stwierdziłem
Pozdrawiam
napisał/a: PanRada 2015-12-02 18:49
Libido nie poprawiło się mimo znacznego wzrostu testosteronu i LH?
Myślę, że powinieneś jeszcze raz zrobić badanie wolnego testosteronu po braniu Clomidu, żeby mieć pełen obraz aktywności androgenów.
Dodatkowo kup cos na poprawę libido, tribulus Olimpu bedzie ok.
napisał/a: Dawid2929 2015-12-02 21:59
Libido nie poprawiło się ani trochę. Dalej praktycznie zerowe.Z tego co się orientuje to Clomid podwyższa teścia tylko "na papierze"
Andro mówił, że tylko testosteronu całkowitego i ogólnie na tym się opierał więc tylko ten zrobiłem. Czy ten tribulus Olimpu jest całkowicie bezpieczny ? Czy ktoś może stosował i może coś więcej napisać ?
napisał/a: PanRada 2015-12-03 03:01
Zrobiłeś tylko testosteron całkowity po kuracji clomidem, który poszedł w góre (tak jak powinien po clomidzie). Teoretycznie wraz ze wzrostem testosteronu całkowitego, poziom testosteronu wolnego powinien także pójść w górę... (teoretycznie), dlatego uważam, że nie za szkodzi zbadac testosteron wolny, żeby zobaczyć czy faktycznie jego poziom też sie podniósł (bo to własnie testo wolny odpowiada za libido). Zbadaj jutro testosteron wolny, póki jeszcze nie minęło dużo czasu od badania t. całkowitego. Jeżeli testosteron wolny jest wysoko tak jak całkowity to będzie to oznaczać ze twoje problemy nie są spowodowane poziomem testosteronu. Jak będzie nisko, to znasz odpowiedz.
Co do tribulusa na poprawę libido. Jest to bezpieczny preparat roślinny. Dużo ludzi stosowało ten preparat, możesz przeczytać masę opinii w internecie. Dodatkowo jakiś żeń szeń (także z olimpu polecam - żeń szeń vita complex, sprawdzony dobry preparat) + ZMA. Po takiej suplementacji powinieneś odczuć różnicę. Żeń szeń i tribulus bierz rano, a ZMA jakąś godzinę przed spaniem i będzie dobrze.
napisał/a: Dawid2929 2015-12-03 05:09
Dzięki za szybkie odpowiedzi. Dzisiaj jestem u Andro i napiszę coś więcej. Co do wolnego teścia pytałem się andro czy po clomidzie go robić powiedział, że tylko i wyłącznie całkowity. Problem nie leży chyba w jajkach tylko podwzgórzu lub przysadce. Co do suplementów to dzięki za propozycje skonsultuję się i kupie wszystkie trzy. Na koniec pytanie czy hipogonadyzm jest wyleczalny całkowicie? i czy da się prowadzić normalne życie seksualne mając tę chorobą
napisał/a: PanRada 2015-12-03 17:03
Twój androlog chciał żebyś zrobił testosteron całkowity, żeby zobaczyć czy ruszyła produkcja testosteronu przez twoje jądra po leczeniu clomidem. Wszystko ok, testosteron ci się znacznie podniósł, a libido masz słabe i tak piszesz, dlatego uważam, że nie zaszkodziłoby zrobić testosteron wolny jeszcze raz, żeby zobaczyć czy ten też wzrósł. Rób jak uważasz /uważa twój lekarz. Nie jestem Twoim lekarzem prowadzącym, więc to co pisze to moja subiektywna opinia jedynie.
Hipogonadyzm jest wyleczalny w zależności od przyczyny.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
napisał/a: Dawid2929 2015-12-04 10:45
Więc tak. Po dwumiesięcznym wpieprzaniu Clomidu udałem się do Rabiego na konsultacje. Pierwsze zdanie doktora brzmiało" teraz to ten testosteron ma pan nawet za wysoki" byłem tak zszokowany , że nie wspomniałem że Clomid z tego co wyczytałem podwyższa teścia tylko na papierze. Doktor uznał, że to bardzo dobry wynik i "jak przy takim poziomie ma Pan problem to ja już nic nie pomogę, proszę się udać do seksuologa" Kurwa Nie ogarniam tego jak taki lekarz(niby mega ogarnięty) może nie wiedzieć tego, że Clomid podwyższa teścia tylko na papierze. Niestety racjonalne myślenie mi wróciło dopiero w drodze do domu. Jeśli chodzi o hipogonadyzm to powiedział mi, że to niekoniecznie to(2 miesiące temu twierdził inaczej)Na odchodne lekarz zainteresował się z kolei moim wolnym teściem i uznał że jest on za niski 13.18 pg/ml (4.50-42) przed clomidem po nie robiłem Przypisał mi anastrazol na podwyższenie poziomu wolnego teścia. Czy ktoś ogarnięty może napisać czy w mojej sytuacji jest sens jakiegokolwiek brania tego leku ? Czy jest chociaż cień szansy, że ten lek coś zmieni czy nie ma sensu w ogóle się w to bawić ? Czy ktoś może polecić jakiegoś naprawde dobrego androloga lub endokrynologa? będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi
napisał/a: PanRada 2015-12-04 11:49
Zbadałbyś teścia wolnego to byś wiedział na czym stoisz, a teraz twój lekarz rozkłada ręce bo nie ma pomysłu i przepisuje ci lek na zbicie estrogenów. Zanim zaczniesz brać anastrazol proponuje zrobić teścia wolnego i estradiol jutro.
napisał/a: Dawid2929 2015-12-04 14:35
Ok zrobię te dwa badanie ale niestety dopiero w poniedziałek(weekend lab nieczynne ). Co będę wiedział więcej po tym badaniu ? jeśli jeden wzrośnie a drugi zmaleje co to oznacza ??? i czy jutro i pojutrza brać clomid ??? i czy ma znaczenie, że dziś rano wziąłem jedną tabletkę anastrazolu ??? czy wystarczą tylko te dwa badania czy możesz jeszcze coś ?
napisał/a: Dawid2929 2015-12-04 15:24
aaaa Kupiłem też ZMa, Tribusteron i Żeń szeń. Rozumiem że po jednej tabletce rano na czczo żenszeń i Tribusteron a Zma 2-3 tabletki godz przed snem ?