Niski poziom wit D3

napisał/a: czesiag 2013-10-17 18:48
Djfafa. Zrobilam wyniki D3 i mam niski poziom.Zaczełam brać w kroplach około 2000 j.zal.lek.rodzinnego/.Wyczytałam ,że przy niedoborach jest to zbyt mało.Dodam ,bo dawno nie pisałam ,że mam niedoczynność tarczycy,jest bardzo mała obj6,5. .Czy przy niedoborze wit D3 powinnam zrobic dodatkowe badania? Nie chcę być nadgorliwa ,ale źle się czuję .Myślałam o FT3,FT4,ferrytynie ew,B12.mam trochę za wysoki wapń/mimo to osteoporoza/zawsze był niski..W listopadzie zrobię nowe wyniki to wkleję .Zobaczę co oprócz tsh dostanę od endo.Pozdrawiam serdecznie
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-17 19:34
Niski to znaczy ile?
napisał/a: czesiag 2013-10-18 16:39
D3-18,5ng/ml.Czuję się ogólnie źle i chyba przebadam tarczyce ,bo u endo tylko tsh...:(...Czy przy niedoczynnosci bez haschimoto też polecasz dietę bezglutenową? Niby celiakii nie mam/bad.krwi/,ale ogólnie czuję się bardzo kiepsko.Cośadzisz o tej objętości tarczycy?
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-18 18:09
Jak nie ma hashi to jod powinien być suplementowany.
Co do D. Przy takim wyniku, brałbym miesiąc 5000 IU Dziennie, potem zmniejszył na co 2 dni.
napisał/a: czesiag 2013-10-20 11:06
Czyli D3 duża dawka i krótko ,czy ta dawkę co drugi dzień do wiosny.? Z tym Hashi to Ci powiem ,że nie wiem,iles lat temu przeciwciała niby małe były ale tarczyca coraz mniejsza to co ją niszczy?.Czytałam że przy małej tarczycy przeciwciała mogą być już niskie .Może przy kolejnych badaniach zrobię przeciwciała ,mam sens? Jakie badania powinnam zrobić przy niskie D3? Od endo tak jak pisałam pewnie dostanę tylko tsh/żenada/.Podejrzewam ,że przyczyną złego samopoczucia jest tarczyca.pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-20 11:15
Duża dawka ma podnieść 25-OH do poziomu optymalnego czyli przynajmniej 50. Potem mniejsza dawka powinna utrzymać taki poziom 25-OH.
Skoro tarczyca jest coraz mniejsza to jest duże prawdopodobieństwo że to Hashimoto.

Przy niskim poziomie 25-OH jedynie co można sprawdzić to gęstość kości, ale większe ma to uzasadnienie u osób starszych gdzie większe jest zagrożenie osteoporozą. U młodszych osób ryzyko jest dużo mniejsze.
napisał/a: czesiag 2013-10-27 17:55
Czy ta duża dawka D3 może mieć wpływ na serce/kołatanie /i ból kości? Czy po za przeciwciałami można zdiagnozować Hashimoto?Jak? czy jeśli miałam parę lat temu niskie przeciwciała ,to warto powtórzyć czy nie ma sensu /chodzi mi o tą niską objetość tarczycy .Dopatrzyłam się ,że przez kilka lat tarczyca zmalała o połowę. Czemu?? Endokrynologa widz e niezbyt to interesuje ,ani złe samopoczucie tylko TSH żeby w normie było.Echh. Moje wyniki sprzed tygodnia ze szpitala:
TSH- 1,26uIU/ml
FT3-3,50pg/ml
ft4--1,36
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-27 20:25
Witamina D nie wpływa na serce. Przyjmowanie dużych dawek witaminy D może jedynie podnieść niebezpiecznie wapń, ale to przy przyjmowaniu naprawdę udrzenieniwoych dawek wit. D.

Hashimoto diagnozuje się na podstawie USG i/lub poziomu przeciwciał.
napisał/a: czesiag 2013-10-28 12:53
Czy te moje wyniki twoim zdaniem są dobre?czy coś powinnam dorobić z wyników. pojutrze u nowej endo /byłam raz tylko/ postaram się dopytać o tą małą tarczycę i o hashimoto a przede wszystkim o złe samopoczucie.pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-28 13:06
Wyniki podajemy z normami.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-28 14:18
Krótkie info o witaminie D

[url_special=http://zdrowe-zywienie.wieszjak.polki.pl/witaminy-i-mineraly/323354,Witamina-D-jesienia-warto-ja-suplementowac.html:3ajkrzd0]http://zdrowe-zywienie.wieszjak.polki.pl/witaminy-i-mineraly/323354,Witamina-D-jesienia-warto-ja-suplementowac.html[/url_special:3ajkrzd0]
napisał/a: czesiag 2013-10-28 17:46
sorry Djfafa
TSH- 1,26uIU/ml /0,55-4,78/
FT3-3,50pg/ml /2,3-4,2/
ft4--1,36 /0,89--1,76/

przeczytałam artykuł ,dzięki.Ostatnio dużo czytam na ten temat oraz niedokrwistosci chorób przewlekłych.Mój organizm jest trochę dla lekarzy zagadką.Nie bardzo mogą pomóc na kilka spraw, sama muszę drążyć.Nikt też nie wiąże spraw w organiżmie ,leczy tylko swój kawałek:(