niski poziom testosteronu

napisał/a: sygnet 2014-04-17 22:51
witam, mam 23 lata od roku lecze ginekomastię a raczej lipomastie bo pod sutkami gruczołów nie ma tylko ten tłuszcz, miałem robione usg i wszystkie potrzebne badania, z których wynikło ze moj poziom testosteronu jest niski ale w normie. Leczenie polegało na tym ,ze przyjmowałem 1/4 tabletki clostylbegyt (clomid?) i 1 tabletkę dziennie 40mg undestoru przez 6 miesięcy, ogolnie libido itp podskoczyło a testosteron podskoczył do 90% normy. zrobiłem przerwę w braniu tabletek ok 4 miesiące i ponowiłem badania, (prolaktyna estradiol(niski w normie) i testosteron, po tym okresie okazało sie ze znowu spadł praktycznie do poczatkowej wartości.
Po ostatniej wizycie znowu dostałem recepte i znowu zaczynam cykl, lekarz pwoiedział ze moge brac undestor 2x dziennie po 1 tabletce i 1x 1/4 clomidu.
i tutaj moje pytania:
1) czy jest możliwe dalsze postępowanie gino/lipomasti
2) czy leczenie według Was jest przeprowadzane poprawnie
3) czy po tych lekach mogą mi wypoadac włosy z głowy poniewaz od kilku miesiecy zaobserwowałem znaczne zakola.

z góry dziekuje za pomoc, to dla mnie na prawde ważne
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-18 07:52
1. Jak to lipo to trzeba schudnąć - innego leczenia w tym przypadku nie ma.
2. Leczy się nie wyniki a objawy i pacjenta, nie wiemy nic o Tobie i na jakiej podstawie zaczęto Cię leczyć.
3. Wysoki testosteron = prawdopodobne wysokie dht = łysienie, łojotok itp.
napisał/a: sygnet 2014-04-22 20:55
djfafa napisal(a):1. Jak to lipo to trzeba schudnąć - innego leczenia w tym przypadku nie ma.
2. Leczy się nie wyniki a objawy i pacjenta, nie wiemy nic o Tobie i na jakiej podstawie zaczęto Cię leczyć.
3. Wysoki testosteron = prawdopodobne wysokie dht = łysienie, łojotok itp.

co potrzebujesz wiedziec? stwierdzono gino- tak lekarz powiedział, schudłem do 7-10% tłuszczu i nadal było, małe ale było.
nie moge podczas tej kuracji wziąc jakiś srodków obniżających dht? jest taki środek dermena lotion i on niby to obniża, co myślicie?
bo sam nei wiem co zrobic, wypada słuchac lekarza i brac ten undestor i clomid ale jak mam byc łysy to nie mam takiego zamiaru. co mam robic?