Niski poziom limfocytów, przekroczone neutrofile

napisał/a: Jadwida 2010-02-11 17:17
Witam. Bardzo proszę o interpretację wyników badania krwi: erytrocyty: 4,67mln/ul, leukocyty: 7,1 tys/ul, limfocyty: 13 %, limfocyty: 0,9 tys/ul, neutrofile: 78,4 %, OB: 27. O czym mogą świadczyć podane wyniki badania krwi ? Bardzo dziękuję za poradę.
napisał/a: dominika2505 2010-02-11 21:46
Wszystko Ok poza limfocytami -są troszkę obniżone i OB za wysokie. Może była Pani ostatnio chora i jeszcze są tego pozostałości? poza tym jest to nie charakterystyczny objaw, przyczyny mogą być na prawdę różne. Jeśli się to będzie dłużej utrzymywało to można zrobić dodatkowe badania.
napisał/a: Jadwida 2010-02-11 23:56
Bardzo dziękuję za odpowiedż. Jestem spokojniejsza. Rzeczywiście postaram się zrobić powtórne badania za jakiś czas.
maza25
napisał/a: maza25 2011-11-14 14:58
Mam pytanie; czy np. na tej stronie: http://www.am24.pl/zdrowie/art/6913,Neutrofile-w-normie-Sprawdz-ich-poziom mogę sprawdzić poziom neutrofilii i w istocie uzyskać dobrą interpretację wyniku badań? Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, na ile precyzyjne są takie interpretacje z Internetu? Wolałbym mieć pewność, że to co przeczytam na takiej stronie mogę naprawdę brać na poważnie. Z góry dziękuję za odp.
napisał/a: delinka79 2011-11-14 16:18
jest taka jedna zasada złota że nie leczy sie wynikow a pacjenta., trzeba zawsze napisac z jakiego powodu byly robione badania , jakie byly dolegliwosci , niewielkie odbiegniecia od normy sa nieistotne