Niski poziom glukozy

napisał/a: RoxyXX 2010-06-26 12:11
Witam serdecznie.Mam 30 lat,w tym roku zauważyłam u mnie niski poziom glukozy we krwi.Zwykle przy kontrolnych badaniach na czczo jej poziom wynosi ok.64-68, a wieczorem po całym dniu jedzenia słodkiego itd.ok.75,max.120.Często miewam dziwne drżenie,drgawki całego ciała,przed którymi mam ból głowy,zawroty,oblewają mnie poty.Miałam kiedyś przez klika dni 4 razy dziennie mierzony poziom glukozy i największy poziom po całym dniu wynosił 120.Czy możliwe jest,żeby wieczorem przy poziomie 75 drgawki były spowodowane właśnie przez to?Biorę wtedy szybko coś słodkiego i wszystko odchodzi,drgawki mijają,Przy jakim poziomie glukozy drgawki mogą wystąpić,chyba że jest ich jakaś inna przyczyna.Pozdrawiam
napisał/a: gregory_house 2010-06-26 21:56
Jestem pewien na 100% iż jest to Hipoglikemia. Jeśli będziesz mieć jakiś objaw typu osłabienie, zawroty głowy i drgawki, musisz napić się bardzo słodkiego soku (nie napoju chociaż też może być) najlepiej z dosypaniem zwykłego cukru. Możesz też kiedyś z powodu Hipoglikemii zemdleć i uważać, żeby sobie języka nie pogryźć. To taka odwrotna cukrzyca. Pozdrawiam i życzę zdrowia.
napisał/a: RoxyXX 2010-06-27 11:18
Dziękuję za odpowiedź.No właśnie takie objawy jak:ból głowy,zawroty,mdłości,osłabienie i przy tym drgawki zdarzają mi się coraz częściej i wtedy już wiem,że muszę zjeść coś słodkiego i wszystko przechodzi.Ale lekarze wykluczyli cukrzycę,ponieważ nie mam dużych skoków cukru,tylko ogólnie bardzo niski.Ostatnio miałam takie objawy i straszne drgawki późnym wieczorem po całym dniu jedzenia,poziom glukozy miałam 75,ale dr stwierdził,że niemożliwe są drgawki przy takim poziomie,tylko jakbym miała np.40-50.Że widocznie drgawki były spowodowane może przez jakieś nerwy,stresy itd.Czy to może być prawda?Dodatkowo mam podejrzenie nowotworu i czy to możliwe,żeby glukoza mi uciekała do komórek nowotworowych?
napisał/a: gregory_house 2010-06-27 12:00
Podejrzenie nowotworu? A konkretnie, poinformowali jakiego nowotworu? Oby nie był to nowotwór. Dr stwierdził że są nie możliwe, a może masz słabszy organizm i są możliwe przy takim poziomie.
napisał/a: RoxyXX 2010-06-27 12:07
Chłoniak,mam problemy z węzłami chłonnymi.Organizm mam osłabiony mega,miałam dużo prześwietleń,tomografii i nawet moja normalna temperatura ciała to 35,5-35,6.ALe wyniki ogólne krwi mam w normie,np.OB=4.Czy to prawda,że glukoza może uciekać do komórek nowotworowych,dlatego mam jest niski poziom?
napisał/a: gregory_house 2010-06-27 21:20
Przy chłoniaku temperatura jest raczej podwyższona. Czy glukoza "ucieka" do komórek nowotworowych? Raczej nie ucieka, ale kiedyś czytałem że komórki złośliwych nowotworów "żywią" się glukozą, poprzez fermentowanie jej w wyniku czego powstaje kwas mlekowy. Może lepiej udać się do onkologa... Ale miejmy nadzieję że to "tylko" Hipoglikemia. Życzę zdrowia i pozdrawiam.
napisał/a: Maćka1 2010-06-27 21:47
Gregory, ja myślę że przy tak poważnych sprawach to jednak nie stawiaj na 100%
napisał/a: RoxyXX 2010-06-27 21:57
Jestem pod opieką onkologa,mam od roku czasu problem powiększającymi się węzłami chłonnymi: szyjne, obojczykowe, pachowe, pachwinowe.Wszystkie choroby zakaźne miałam wykluczone i mimo kilkunastu powiększonych węzłów mój wynik OB nie przekraczał 10,ogólne wyniki krwi też w normie i lekarze sugerują się tym,że gdyby to był nowotwór to OB byłoby bardzo powiększone.I że nie trzeba dlatego wycinać węzła do badania.Problemy z obniżoną glukozą pojawiły się dopiero od tego roku i lekarz mi wpierał,że wieczorem przy glukozie 75 drgawki nie są od tego,tylko może jakieś nerwy,stresy itd.
napisał/a: Maćka1 2010-06-27 22:02
Roxy, a czy zasięgałeś porady tylko u jednego lekarza? Zbierz dokumentację i odwiedź ze trzech specjalistów.
napisał/a: RoxyXX 2010-06-27 22:05
Oj odwiedziłam chyba z 5-ciu:) Często było tak,że każdy mi mówił coś innego:) Albo że generalnie patrząc na mnie i badając mnie,a patrząc na moje wyniki badań,to jak 2 różne osoby:) Że muszę mieć i tak bardzo silny organizm i mój organizm może sam próbuje walczyć z chorobą,że mam silną psychikę,dlatego objawy są,a wyniki dobre
napisał/a: Grystan 2010-06-28 22:26
Hipoglikemia może być związana z nadmiernym wydzielaniem insuliny przez nowotwór komórek beta wysp trzustkowych Langerhansa (trzustka produkuje insulinę, która odpowiada za prawidłowy poziom cukru we krwi), a także z nadmiernym zużyciem glukozy przez nowotwory o dużej masie, tak więc odpowiedź na Twoje pytanie jest twierdząca. Jednak najczęstszym przypadkiem hipoglikemii jest hipoglikemia reaktywna. Przejawia się ona prawidłową glikemią na czczo i spadkiem glikemii po spożyciu posiłków węglowodanowych. Możliwe są też inne przyczyny związane m.in z uszkodzeniem wątroby, tarczycą, korą nadnerczy i.in. Tak więc jak widać możliwości jest sporo teraz pozostaje sprawę tylko prawidłowo zdiagnozować .
napisał/a: RoxyXX 2010-06-28 23:59
Niedługo mam wizytę u diabetologa,więc zobaczymy,co mi powie.Jeśli chodzi o tarczycę,to jest wykluczona,ale jeśli chodzi o trzustkę,to jakoś 3 miesiące temu miałam przypisany lek Pangrol 10000 (pamiętam,że ten lek miał coś związane z trzustką),ponieważ miałam pewne problemy i dr stwierdził,że mój organizm ma problemy z trawieniem tłuszczy,ale już jest wszystko oki:) To było coś chwilowego.Nie wiem,czy się bać,czy nie:) ALe lekarze mi mówią,że nie można mieć OB=4 przy nowotworze,tylko znacznie większy wynik,więc może jednak nie nowotwór ( dotychczas podejrzenia chloniaka albo raka migdałków podniebiennych).Mam taką głęboką nadzieję:)