Niski poziom estrogenów, ginekomastia

napisał/a: lukilukas 2014-09-14 00:06
Mam podejrzenia o ginekomastię, zaznaczam, że nigdy nie brałem sterydów ani żadnych podobnych środków.
Oto moje zdjęcie: https://imagizer.imageshack.us/v2/509x679q90/633/vXwUtY.jpg
Oto wyniki testów:
TSH 2.34 norma 0.27-4.20
Prolaktyna 13.34 norma 4.0-15.2
Testosteron 4.26 norma 2.49-10.0
Estradiol
napisał/a: lukilukas 2014-09-18 22:57
Odpowie ktoś? Odświeżam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-09-19 07:48
Na tym zdjęciu gino absolutnie nie widać. Wyczuwasz zgrubienie pod sutkami?
napisał/a: lukilukas 2014-09-19 12:22
Nie od razu pod sutkami ale w okolicach jak dobrze pomacać to czuć twardą kulkę. Bardziej martwią mnie te wyniki badań bo z NFZ endokrynolog będzie za ponad pół roku i nie wiem czy nie iść lepiej prywatnie za 100zł czy to nie jest jakieś zaburzenie gospodarki hormonalnej co wymaga szybkiej reakcji?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-09-19 12:49
Powiem Ci tak.
Przy takich wynikach raczej nikt Cię leczyć nie będzie. Bo niby co? Niskiego estrogenu przecież u faceta się nie leczy. Tym bardziej że to wysokie estrogeny odpowiadają za gino a nie niskie. A estrogeny masz niskie bo masz też niskiego teścia a przecież to z niego u faceta powstaje estradiol. Ale jak masz gino a dostaniesz teścia to wraz z poziomem teścia wzroście estradiol który może..... powiększyć gino! Jak widzisz jesteś w błędnym kole.

Ja bym zrobił teraz USG piersi aby potwierdzić gino, bo na zdjęciach tego nie widać. Jeżeli potwierdzi się to wskazana byłaby konsultacja chirurgiczna i ew. decyzja o jej usunięciu. O leczeniu farmakologicznym trudno mi się wypowiadać, bo po wynikach nie widać aby to hormony były winne za ew. gino.
napisał/a: lukilukas 2014-09-19 16:44
Na necie naczytałem się , że wysoki estradiol jest zły ale za niski może powodować przede wszystkim bezpłodność czytając to trochę się przeraziłem. Jeśli mówisz, że nie ma czym się martwić to zarejestruje się na badania z NFZ i poczekam zobaczymy co powie lekarz jeśli chodzi o gino to zobaczę jak sytuacja będzie wyglądała jak schudnę, ponieważ ciężko jest to ocenić przy takim zatłuszczeniu. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-09-19 19:33
No dokładnie u Ciebie to może być lekkie lipo i tyle. Popatrz w necie jak wygląda klasyczne gino, Ty nawet w 10% tego nie masz.
Przy takim poziomie teścia jakbyś miał wyższe estrogeny to właśnie miałbyś klasyczne gino.