Niski Potas i Magnez

napisał/a: mala2222 2015-12-04 17:56
Witam dwa lata temu zemdlałam zabrało mnie pogotowie jak się okazało miałam zbyt niski poziom potasu 3,2 podali kroplówkę i wypuścili do domu.Następnie zgłosiłam się do lekarz rodzinnego dostałam skierowanie na Morfologie,kreatynine ,mocz,echo serca.Wyniki wyszły ok.jedynie w moczu miałam bakterie przepisał antybiotyk i wszystko wróciło do normy.Po jakimś czasie znów zabrało mnie pogotowie z powodu niskiego potasu.Od tego czasu cały czas przyjmuję kalipoz prolongatum. Do tego teraz mam problem z niskim Magnezem i częstomoczem,szybko się męczę,mam wysoki puls,drżą mi ręce wieczorne stany podgorączkowe ogólnie jestem strasznie osłabiona byłam z tym dzisiaj u lekarza i dostałam skierowanie do Endokrynologa rozpoznanie (zaburzenia gospodarki mineralnej) Hipopotasemia hipomagnezemia.Wizytę mam dopiero na wrzesień 2016 co teraz mam robić czekać?może iść prywatnie? czy może rozwijać się u mnie jakaś choroba nerek?Proszę o szybką odpowiedz.Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-12-05 05:40
A jakieś badania w kierunku chorób tarczycy miałaś?
napisał/a: mala2222 2015-12-05 11:50
TSH i FT4 wyszło w normie
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-12-06 07:54
Zasadniczo niedobory magnezu czy potasu nie mogą powodować stanów podgorączkowych, więc tutaj raczej mamy do czynienia z jakąś inną choroby a te niedobory mogą być z nią związane albo mogą być dodatkowo.
Niestety jaka to choroba, trudno będzie wpaść przez neta.