Niski hematokryt i gęstość krwii

napisał/a: Kathe19 2009-07-14 22:40
Witam,

ostatnio miałam badanie krwii i okazało się, że hematokryt jest niski (35,7 a min to 37). Lekarka rodzinna powiedziala, ze to gesta krew i pozbede sie tego jak bede pila duzo plynow. Fakt, ze malo pije. Ale z innych zrodel uslyszalam, ze to b. niebezpieczne i powinnam byla dostac cos na przerzedzenie krwii, bo moze byc zakrzepica. Mam 21 lat i biore pigulki antykoncepcyjne. Jestem zdezorientowana, co mam teraz zrobic?

Dziekuje
napisał/a: Brut 2009-07-15 16:45
Kathe, dla mnie to trochę dziwne, bo to jest dla mnie rzadka krew a nie gęsta. Gęsta by była jakbyś miała wysoki hematokryt. Pije się dużo płynów przy gęstym hematokrycie, żeby rozrzedzić krew, a w twoim przypadku, na mój rozum, to jest raczej nie wskazane.
Skonsultuj to jeszcze raz z lekarzem albo poczekaj na odpowiedzi innych forumowiczów. Ale na razie wstrzymaj się z jakimiś zdecydowanymi działaniami. Najlepiej jakbyś jeszcze raz odwiedziła lekarza, przydałoby się nawet skierowanie do hematologa.
napisał/a: dimedicus 2009-07-16 08:39
Potwierdzam coś się p.dr pomyliło.Jak Masz wszystkie badanie to podaj(z normami ,są różne dla różnych labo.i przyczynę badań)objaw może wskazywać na anemie czyli niedokrwistość,przewodnienie.Ale jeden parametr nie świadczy o zmianach chorobowych.