Niski cukier bez cukrzycy

napisał/a: hanca84 2014-01-16 10:11
Dzień dobry,
opisywałam tutaj juz kiedyś swoje problemy. 2,5 roku temu miałam napady objawów hipoglikemii, ale bez wyraźnego spadku cukru (cukier spadał min. do 65). Leżałam w szpitalu, próba głodowa wykluczyła insulinome, w zasadzie hipoglikemię reaktywną też. Krzywa cukrowa była bardzo płaska, ale w normie. W czasie 72 godzin cukier ani razu nie spadł poniżej 63.

Od około miesiąca leczę się na żołądek. Gastroskopia wykazała przepuklinę rozworu przełykowego, refluks żołądkowo-przełykowy i refluks żółci. Biorę Emanerę 20 mg na czczo. Mam też Zapisany Zirid, ale trochę boję się go brać.

Od pobytu w szpitalu czułam się w zasadzie ok. Miałam kilka incydentów niezwykłej słabości z cukrem ok 60, najczęściej po dłuższym okresie od ost. posiłku, zjedzenie wtedy czegokolwiek rozwiązywało problem.

Ostatnio jednak w pracy, po 2 godzinach od posiłku i po 1 godzinie po wypiciu filiżanki gorącej czekolady (może to był mój błąd), cukier spadł do 53, a po kilku minutach dalej do 46. Nie czekałam na samoczynne podbicie się cukru (jak działo się to w szpitalu), bo czułam się bardzo źle, przyjęłam glukozę w saszetce a potem zjadłam batona zbożowego i kromkę chleba. Cukier zaczął powoli rosnąć aż do 110, potem po 2 godzinach był na poziomie 70.

Wystraszyłam się, bo dotąd mimo objawów hipoglikemii nigdy cukier tak bardzo nie spadał. Czy taki cukier jest zawsze objawem jakiś nieprawidłowości, czy mógł po prostu u mnie spaść i za chwile samoczynnie by się podniósł?
Czy choroby żołądka mogą mieć coś z tym wspólnego (helikobakter pyroli wykluczony)? W dniu tego ataku wzięłam rano tabletkę Ziridu, czy to może mieć jakiś związek?