Niski cholesterol?

napisał/a: zardius 2014-06-27 20:55
Witam. Mam 22 lata i od dobrych 2 lat doświadczam dziwnych, tajemniczych objawów.
Podstawowe wyniki mam dość dobre, chociaż TSH lubi skakać. Mam też eozynofilię, ale czemu to już nie wiem, bo lekarz rodzinny chyba woli pacjenta skierować do psychiatryka, niż na dalszą diagnostykę.
Kolejną sprawą jest poziom cholesterolu. Wynik wyszedł 118% i nie wiem czy to mało, czy to dużo, czy to ile. Dodam, że mam ciągle wilczy apetyt. Jem praktycznie co chwilę, często późną nocą a mimo to jestem chudy jak patyk. Nic kompletnie nie mogę przytyć.
Gdyby wynik podano normalnie w jednostce, to bym nie pisał, bo byłoby jasne że jest za niski, ale w %? Czy ktoś się już z tym spotkał?
Na wyniku oczywiście też nie podano norm, bo i po co...

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: zardius 2014-06-28 15:18
Chciałbym sprostować. Wynik wyszedł 114 mg%. Dodam że trójglicerydy wyszły 53 mg%.
napisał/a: delinka79 2014-07-16 11:32
jakie w tej chwili jest TSH , przy nadczynności tarczycy cholesterol może spadać , niski poziom cholesterolu obserwuje się też u pacjentów z nowotworami , przyczyna może być również banalna - niedobór w diecie, niedożywienie, zaburzenia wchłaniania , choroby wątroby np. marskość wątroby
napisał/a: zardius 2014-07-16 17:10
TSH miałem robione w listopadzie ub. roku. Wynosiło 1,8. FT3 i FT4 w normie, chociaż ft3 blisko górnej granicy. Dodam, że miesiąc wcześniej TSH miałem 5,2.
Zrobiłem sobie powtórnie badanie cholesterolu całkowitego i wyszedł 137,8, więc coś poszło do góry.
Mam przewlekły stan zapalny jelit oraz owrzodzenie dwunastnicy i chyba się zaczyna owrzodzenie antrum. Na ostatniej gastroskopii wyszły grudki aftowe w antrum.
Wszystkie moje objawy (a jest ich naprawdę sporo) zaczęły się po poważnym urazie głowy, traciłem kilka - kilkanaście razy przytomność, miałem niepamięć wsteczną, zaburzenia świadomości. Nie orientuję się za bardzo, ale wiem że przysadka mózgowa stymuluję pracę narządów wydzielania wewnętrznego, więc może doszło do jakiegoś uszkodzenia przysadki i stąd takie wahania TSH? Dodatkowo gastryna to też hormon, ale nie wiem czy go stymuluje przysadka.
Staram się połączyć to wszystko w całość, bo na tych konowałów na których trafiam, to nie ma co liczyć.
napisał/a: delinka79 2014-07-16 19:49
niepokojący jest cholesterol < 120 czyli w tej chwili nie ma powodów do zmartwień
napisał/a: zardius 2014-07-17 01:49
Dziękuję za odpowiedź. Jestem bardzo szczupły, więc możliwe że to przez niewłaściwą dietę przy tym moim stanie zapalnym jelit.
Gastroskopia na dniach będzie robiona i zobaczę co dalej.
Pozdrawiam.