Niska masa ciała, złe samopoczucie, wyniki

napisał/a: Maki994 2016-03-28 22:58
Witam,

mam 21 lat, 178 cm wzrostu oraz ważę 58 kg. Biegunki towarzyszyły mi przez większość życia, obecnie od około 1.5 roku wyeliminowałem gluten z diety - biegunki nie występują, jest lepiej. Dodatkowo muszę unikać oliwy z oliwiek, oleju lnianiego. Odżywiam się zdrowo, regularnie, unikam przetworzonych produktów, ćwiczę na siłowni. Bardzo zależy mi na tym aby przytyć, pomimo starań efekty są marne. Nawet jak uda mi się zwiększyć wagę to po czasie z powrotem spada. Wyglądam bardzo mizernie, czasem ktoś powie że jak anorektyk. Samopoczucie często złe, czasem bardzo złe. Niedługo wybieram się na 2 wizytę do gastrologa, chciałbym jak najlepiej się przed nią przygotować, wypytać specjalistę i wynieść jak najwięcej z spotkania. Moje wyniki badań:

1. Badanie na celikie Przeciwciała w kl. IgA UJEMNE (skoro ujemne do dlaczego nie mogę jeść produktów z pszenicy?)
2. Krew : morfologia w normie, rozmaz w normie, enzymy w normie, glukoza w surowicy w normie
3. Kał ph poniżej normy 5.0
4. Mocz ciężar powyżej normy, wykryte ciała ketonowe 15 mg/dl
5. Ciśnienie krwi bardzo niskie

Moja interpetacja: Ph kału może wskazywać na zaburzenia w trawieniu oraz wchłanianiu węglowodanów, z tego powodu występują ciała ketonowe w moczu (brak glukozy, przez co wykorzystuje własny tłuszcz)

Czy może to być nietolerancja węglowodowanów? Może coś z cukrzycą? Pomyślałem także o pasożytach. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, wskazówki, byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się wiedzą.
napisał/a: mójbrzuch 2016-03-29 13:48
Miałeś test na Helicobacter i na Lamblie?
napisał/a: Maki994 2016-03-29 17:07
Nie miałem
napisał/a: moralna 2016-07-23 20:54
Niską mase ciała możesz uzupełnić pijąc nutramil. ten środek pozwala na nabranie zdrowej wagi ciała. Uzupełnia niedobór witamin i minerałów. Możesz zapytać o niego w każdej aptece.
napisał/a: halabala1 2016-08-02 20:41
sibo