niska hemoglobina

napisał/a: kasienkaaa 2007-12-15 22:46
Ostatnio była u nas w szkole akcja oddawania krwi do której sie zglosiłam, ale niestety nie mogłam jej oddac, gdyz mam zaniska hemoglobinę - 9,4. Nie wiem co może byc tego przyczyna, gdyż jem normalnie, dobrze sie czuję. Byłam u lekarza i wszystko inne ( cukier itp) jest w normie tylko hemoglobina niska. Prawdopodbnie mam anemie, ktora może byc spowodowana, tak myslę, przmęczeniem, niewysypianiem się, stresem. Najbardziej obawiam sie że przyczyna może byc jakas straszna choroba:| .. co jeszcze może byc powodem, przyczyna niskiej hemoglobiny? ( i niskiego cisnienia, bo takowe tez mam)
napisał/a: Seul 2007-12-17 23:50
Niski poziom hemoglobiny (czyli anemia) może być wywołany niedoborem żelaza w organizmie (najczęściej). Może być wywołany również przez niedobór kwasu foliowego, miedzi lub kolbalaminy (witaminy B12), a także transferyny.
Jeżeli pytasz o leki - Ascofer.

Co do "strasznej choroby", najlepiej przejdź się do lekarza - przez Internet, tak samo jak przez telefon, nie stawia się diagnoz. Ale spokojnie, najczęściej to tylko brak żelaza :)
napisał/a: ticket 2008-11-26 16:05
ja w taki sam sposób dowiedziałem się, że mam niską hemoglobinę. chciałem oddać krew i nie mogłem.
napisał/a: izkaaaaaa 2009-02-02 09:55
No to tak jak ja-dzisiaj własne byłam oddać krew i też miałam za niską hemoglobinę - 11.7, też wydaje mi się że, wszystko jest oki, nie czuje się zmęczona, jem normalnie, może ostatnio trochę schudłam ale to około tylko 3 kg, stresów też mam trochę ostatnio ale czy to może być tym spowodowane??