Nikształtna czaszka 20 miesięcznego dziecka

napisał/a: agnieszkab91 2014-05-02 16:03
Witam.
Jestem mamą 20 - miesięcznej dziewczynki. Jak mała jak miała ok 3 miesiące to główka z tyłu zrobiła jej się płaska (nie szczegolnie od leżenia na płasko bo uwielbiała lezeć na prawej stronie), a u góry główka się rozszerzyla, nad uszkami wyszły jej kości. Moja lekarz przepisała mi Vigantol. Później zwiększyłam dawkę witaminy d i do tej pory jej daje 2 czasem 3 krople. Pediatra nie zaleciła mi wizyty u specjalisty tylko pocieszała, że to "samo się wyrówna jak mała zacznie siadać i chodzić, a do 2-3 roku życia nie będzie śladu" i "to dziewczynka, urosną włoski nie będzie widać" lub "widziała pani kogoś z płaską głową??" itp. itd. i ja po takiej wizycie uspokoiłam sie na jakiś czas. Mimo to układałam małą na boczki, dużo ją nosiłam. Niestety nic praktycznie nie uległo poprawie. Teraz patrzę na swoje jedyne dziecko i mam tylko wyrzuty sumienia, że dopuściłam do takiego stanu, że nie poszłam do kogoś "lepszego" do specjalisty kogoś kto mógłby nam pomóc. Za 4 miesiące mała kończy 2 latka i główkę ma nie taką jak pozostałe dzieci. Boję się o skutki mojego zaniedbania, ze moje dziecko będzie cierpiało i bedzie miało nieprzyjemności ;(;( Dlatego chcę zapytać czy jest jeszcze jakakolwiek szansa na poprawę wyglądu czaszki mojej córeczki?? Może fizjoterapeuta bądź rehabilitant będzie w stanie pomóc? Podejrzewałam nawet kraniostenozę bo główka trochę wygląda jak przy bracychefalii ale wykluczam to jednak...
Pozdrawiam. I liczę na odzew...
napisał/a: kaktus007 2014-06-06 20:29
a poza tym dziecko rozwija się prawidłowo? może skonsultuj się z innym pediatrą co on o tym sądzi.