nieżyt gardła spowodowany refluksem

napisał/a: bartass28 2017-05-08 10:08
Witam,

Chciałabym nawiązać kontakt z kimś kto cierpi na ból gardła spowodowany refluksem, suchość, ból przy przełykaniu, zapalenie dziąseł i ucha, czyli wszystkie dolegliwości towarzyszące, ja borykam się z tym problemem od 8 miesięcy i do tej pory nie udało mi się znaleźć żadnego środka na złagodzenie dolegliwości, leki nie pomagają, ani te na refluks ani do stosowania miejscowego, jestem bezradna, a boli tak, że ciężko normalnie funkcjonować, dodam, że nie mam żadnych dolegliwości ze strony żołądka tylko i aż to gardło.
napisał/a: Mironexx 2017-05-08 21:09
Wiem, że miałaś wykonane "kupę" badań ale trzeba było uzyskać skierowanie na wykonanie badania RTG przełyku-dwukontrastowego, może to badanie by coś pokazało.
Ja miałem na jesieni sprawdzane kamerą gardło i lekarka powiedziała, że mam zaczerwienioną tylną ścianę +miałem rtg przełyku z kontrastem i cofał mi sie wtedy do krtani - podejrzenie refluks. Właśnie będę miał pierwszą gastro za półtora tyg. (wyniki badań ok, usg brzucha ok).
Jak tobie sprawdzali kamerą przełyk to miałaś też tą tylną ściankę zaczerwienioną? Mi to generalnie od bardzo dawna się odbija na pusto, bez zgagi i tylko tyle. Nie miałem, żadnych przewlekłych bólów gardła chociaż w ostatnim czasie coś zauwazylem, że jest jakby bardziej wrażliwe na chłodne powietrze. Wziąłem skierowanie do laryngologa bo też od półtora msc prawe ucho pobolewa a raczej zawias szczęki - najbardziej po wstaniu z łózka i pierwszym ruchu szczęką. Przy okazji powiem aby sprawdzili to gardło.

Możesz spróbować pić sok z aloesu rozcieńczony w ciepłej wodzie. Powiedzmy rano i wieczorem 2x25ml

Widziałem, że masz też problemy ze skrzywioną przegrodą nosową. Też miałem skrzywioną od około 6kl szkoły podstawowej, chyba pod wpływem urazu jak mi się przypomina. Objawem było samoistne krwawienie z nosa. Nie musiałem nic robić i zdarzało się, że zaczęła mi ni z tego i owego płynąć krew z nosa. Uciążliwa dolegliwość. Przegroda zoperowana z tego co mi się przypomina w 2009r. Krwawienie ustało :)
Widziałem fotkę i nosek podobny masz do mojego przed operacją
napisał/a: bartass28 2017-05-08 21:56
Rtg przewodu miałam z kontrastem w takiej pozycji ze mnie przechylali, stwierdzono niewielką kaskade pod wpustem ale lekarz powiedział że to nic takiego, poza tym wynik badania ok, gastroskopie miałam dwie, a ostatnio ph metrie przełyku - brak zarzucania treści kwasnej, w lipcu mam badanie z impedancja, kilka razy miałam endoskopie gardla i na każdej wychodziło mocne przekrwienie okolic krtani. Ból gardła mam okropny jakbym szkło przelykala - cały czas mnie boli, już mnie nawet dziąsła i zęby bola, sucho jak pieprz, wszystko mnie w tej buzi boli. Krzywa przegrode mam od urodzenia, jeden laryngolog stwierdził nawet niezyt gardla na tle niedroznosci nosa z powodu krzywej przegrody, z oddychaniem problemów nigdy nie mialam, oddycham przez noc, ale zrobiłam tk zatok nosowych i opis wyniku jest taki że nos drozny, zatoki powietrzne, krzywa przegroda no jest podsumowanie wyniku - norma tk.
Aleos pilam, nic nie dał
Bezradna jestem wobec tego bólu ..
napisał/a: Mironexx 2017-05-08 22:20
A co lekarze mówią na temat właśnie tej przekrwionej-zaczerwienionej krtani???? Wydaje się, że jak kilka razy cię badali i cały czas to było to powinni dać jakieś odpowiednie leki- być może jakieś antybiotyki nawet.
Z tą przegrodą to powinien lekarz laryngolog skierować cie na konsultacje na oddział laryngologinczy szpitala. Jeżeli jest krzywa to powinni zapisać się na operacje oczywiscie jeżeli chciała byś takową wykonać.
A co do bólu to nie wiem co ci powiedzieć więcej. Mi lekarka z oddziału która mnie badała- przeprowadzałą tą endoskopię przełyku kazała pić siemie lniane.
Ile piłaś ten aloes? Może napar z imbiru by pomógł.
napisał/a: bartass28 2017-05-09 09:39
lekarze mówią że to zaczerwienienie wskazuje na refluks, antybiotyków wybrałam kilka, wymazy też były, żadna wirusówka ani zakażenie bakterią nie trwałoby 8 miesięcy. Z przegrodą byłam na konsultacji w szpitalu laryngolog powiedziała że oni nawet takich przegród nie operują, jeszcze jak usłyszała że mam skrzywioną od zawsze i żadnych problemów z oddychaniem to już w ogóle nie widziała w niej problemu. A Ty z jakiego powodu miałeś prostowaną? siemię piłam i piję i nic, jeśli chodzi o aloes to miałam taką dużą bodajże pół litrową butelkę.
Jutro idę ponownie na endoskopię krtani ponownie, aż się boję jak ona teraz wygląda
napisał/a: Mironexx 2017-05-09 11:19
Mi też wpisała lekarka, że zapalenie przełyku (tylnej ściany gardła) na tle refluksu (często tak diagnozują laryngolodzy) z tym, że mi się często odbija na pusto od bardzo dawna, szczególnie np. po pomidorach lub wędzonym - baleronie ^^ Na pewno gastroskopia wyjaśni coś. Gastrolog u którego byłem na wizycie kieruje się już też w strone refluksu no i pewnie gastroskopia którą będę miał za półtora tyg. wyjaśni w tym temacie coś.
Też ostatnio brałem controloc bo coś mnie wzdęcia łapały i miałem uczucie pełności po niedużym posiłku. Z drugiej strony żadnych problemów z przełykaniem nie mam i nic mnie nigdy nie bolało przewlekle w gardle.
Piszesz, że wirusów i bakterii nie stwierdzono w wymazie a może to jakaś grzybica (chociaż nie wiem czy to możliwe)?

Co do przegrody nosowej to tak jak pisałem wcześniej - "największym" objawem było samoistne krwawienie z nosa które pojawiało się nagle. Zatkanie jednej dziurki nosa a także dość częsty katar.
Takie rozpoznanie było: "Skrzywienie i podwichnięcie chrząstki przegrody nosa. Przerost małżowin nosowych dolnych"
Wydaje mi się, że z tą przegrodą powinnaś udać się do innego laryngologa. Jeżeli jest skrzywiona to nie ma że nie nadaje się do operacji. Ten twój nosek tak jak pisałem wygląda tak jak mój przed operacją, operacja dodatkowo upiększyła mi go i nie widać tego skrzywienia z zewnatrz :)
napisał/a: bartass28 2017-05-09 12:30
to znaczy ja przełykać mogę jedzenie normalnie przechodzi tylko czasem przy przełykaniu głównie śliny dostaje takiego skurczu krtani i pojawia się wówczas takie dziwne uczucie, ciśnienie wypycha mi uszy. U mnie gastroskopia nic nie wykazała, w zasadzie jeśli chodzi o wykrywanie refluksu to ph metria z impedancją jest tutaj złotym środkiem, gastroskopia to jest bardziej szukanie patologii, zmian w żołądku, dwunastnicy czy przełyku, pytałam o grzybice ale lekarz powiedział że grzybica byłaby widoczna.
wymaz miałam też pod kątem grzybów.

ja czasem jak smarkam to krew pojawia się na chusteczce ale to sporadycznie i niewielkie ilości podejrzewam że od wysuszonej śluzówki. Katar mam cały czas taki wodnisty ale to też od zawsze, moja mama też ma taki katar. Ja w wyniku TK miałam napisane tylko że skrzywiona przegroda i obrzęk małżowin (podejrzewam od kataru).
Jutro mam wizytę u laryngologa, zapytam jeszcze o tą przegrodę, co on myśli, ale u mnie by to raczej było - jeśli już zabieg to ze względów estetycznych, myślę że to nie jest źródło moich problemów zdrowotnych.
Moje problemy ze zdrowiem zaczęły się od guli przy przełykaniu, takiego dyskomfortu i duszności - a tak podobno zaczyna się refluks. Tabletek nabrałam bardzo dużo, wszelkiego rodzaju IPP - bez poprawy, boję się co będzie dalej bo przecież taki przedłużający się nieżyt i suchość może doprowadzić do czegoś niedobrego. Ponadto jestem na diecie, w zasadzie to już nie wiem sama co jeść i jem bardzo mało, również ze stresu, chudnę, w przeciągu 8 miesięcy schudłam 8 kilo i boję się co będzie dalej bo przecież ta choroba może mnie jeszcze do anoreksji doprowadzić, zawsze miałam apetyt lubiłam jeść a teraz nie mogę, to jest okropne.