Nieznośny pęcherz

napisał/a: lexi 2014-03-13 18:07
Witam, od kilku dni borykam się z ciągłym parciem na pęcherz. Nic nie boli, nie piecze tylko to uciążliwe parcie i częste bieganie do toalety (mocz idzie w odpowiedniej ilości przy przyjmowaniu normalnej ilości płynów). Brałam urinal i furaginum nie bardzo pomogły.Na razie jeszcze nie robiłam wyników moczu i nie byłam u lekarza. Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
napisał/a: Melisandre 2014-03-13 19:03
A przyjmowałaś dodatkowo witaminę C?
Sądzę, że masz po prostu zapalenie pęcherza.
Zastosuj kurację jeszcze raz. Kup sobie w aptece UroFuraginum i witaminę C lub pij wodę przegotowaną z cytryną. Dodatkowo pij herbatki moczopędne, np. Urosan. Skutecznie pomaga również tzw. "nasiadówka" w wodzie z rumiankiem (nalej wody do wanny tak aby sięgała ona połowy pleców i wrzuć kilka torebek rumianku i posiedź sobie w takiej wodzie ok. 20 min). I przede wszystkim - dużo pij. Polecam ponadto nosić coś cieplejszego w okolicach tułowia, np. przewiąż sweterek.
W czasie kuracji zrezygnuj ze współżycia. Gdy w miarę Ci przejdzie, zrób badanie ogólne moczu i posiew. Dobrze by było także odwiedzić ginekologa (jak w miarę wyzdrowiejesz). Jeżeli parcie i ciągłe odwiedzanie toalety nie przejdzie Ci po 3-4 dniach lub jeżeli wystąpi gorączka, niezwłocznie zgłoś się do lekarza.
Od siebie dodam, że mnie zdarzyła się dwa razy taka przypadłość i stosując ww. sposoby, przeszło mi po dwóch dniach.