Niezłośliwy nowotwór tarczycy

napisał/a: okrze 2015-03-17 15:44
Witam
przy rutynowych badaniach został u mnie wykryty guzek na tarczycy. Na nst dzień zostałam od razu skierowana na usg, wynik-tarczyca nie powiększona, niejednorodna echogenicznie o wzmożonej ziarnistości i nieco nierównych obrysach. Prawy płat 15x20x51 mm, V=7,9 ml, bez ewidentnych zmian ogniskowych. Płat lewy 15x21x52 mm, V=8,5ml z niejednorodnymi guzkami w cześci środkowej o wym 15x6, 7x4, 14x8 mm o częściowo zatartych obrysach zmian, z cechami degeneracji, w badaniu PD o przeważającym ukrwieniu obwodowym. Cieśń poszeżona ze zmianą o wym 19x10x18 mm. Okoliczne węzły chłonne bez cech patologicznego powiększenia.
DZień pózniej pobrana biopsja, Rozpoznanie: niezłośliwy nowotwór tarczycy
opis: BAC guza cieśni- obfite masy koloidowe przemieszczane z krwią, dość liczne makrofagi i hemosyderynofagi, pojedyncze grupy komórek i małe fragmenty nabłonka pęcherzykowego tarczycy z cechami zwyrodnienia.
TSH w normie, podstawowe badania krwi również. Moja Pani doktor mowi ze to typowy gruczolak nie nadaje sie do leczenia. proponuje za dwa miesiące powtórzyć usg, jak beda rosły to czeka mnie operacja. Strasznie sie boje podobno biopsja w poczatkowej fazie nie jest wiarygodna. Nie wiem co robic. Nic mi nie dokucza, nie boli, czasami tylko przy połykaniu czuje gule w gardle. Proszę o porade