Niezdrowe skurcze u zdrowej osoby?

napisał/a: Z.zzzz 2014-02-22 14:41
Mam bardzo nie typowy problem . Od kilku lat (7-8) miewam pojedyncze drgania różnych mięśni. Pojedyncze drgania tyczą się mięśni na całym ciele od mięśni na łopatce , stopy , aż do powodowania dodatkowych skurczy mięśnia sercowego . Konsultowałem się z endokrynologiem , kardiologiem , neurologiem. Endokrynolog zalecił mi "joge" ;/ kardiolog przebadał serce stwierdził,że wszystko ok a to są tylko dodatkowe skurcze co jest normalne, neurolog po przepisaniu leków na uspokojenie i braku poprawy wykluczył stres jako przyczynę .Poziom elektrolitów mam prawidłowy ,THS-OK,próby wątrobowe też. Przedwczoraj znalazłem się na Izbie przyjęć gdyż intensywność skurczy w górnej części ciała po raz pierwszy była nie do zniesienie a głownie okolic serca - dali mi silny zastrzyk "uspokajający" po którym usnąłem na 4-5 h a po przebudzeniu sytuacja nie uległa poprawie .Proszę o poradę jakie badania przeprowadzić aby pomóc zdiagnozować problem
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-22 14:54
A próbowałeś mimo wszystko suplementować magnez i potas? Bo ja mimo że magnez mam w normie, musze go przyjmować aby nie mieć skurczy. Fizjologicznie muszę go po prostu mieć w górnych granicach normy lub nawet poza normą, dlatego niemal codziennie przyjmuje 500 mg magnezu.
napisał/a: Z.zzzz 2014-02-22 15:02
Tak, Magneb6 + calcenato czyli wapń + D3 + Dieta . Nie piję alkoholu.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-22 15:26
calcenato to nawet nie licz, bo to preparat zawierający minerały w formie nieorganicznej czyli przyswajalność bliska zeru.

MagneB6 jak długo brałem i w jakich dawkach? A potas brałeś?
napisał/a: Z.zzzz 2014-02-22 15:50
Magneb6 1 rano ,2 na sen .Potas bez suplementacji , wybieram produkty które go zawierają np. co dzień na drugie śniadanie jem banany , kilka razy w tyg. kasza gryczana , jak pieczywo to tylko ciemne( nie barwione karmelem) . Jakiś pomysł ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-22 15:58
Ale takimi dawkami przecież nie zwiększysz poziomu magnezu. Żeby sprawdzić czy nie potrzebujesz magnezu trzeba brać minimum 300-500 mg organicznego na dobę. Jak nie brałeś potasu to też trzeba spróbować. Dawka 1 gram to absolutne minimum.

Kup sobie ten suplement:

http://chelamagb6.pl/?page=chelamag_skurcz

I bierz 3x2 dziennie przez te 10 dni na które starczy Ci opakowanie i napisz czy nie ma poprawy.

Ile masz lat?
napisał/a: Z.zzzz 2014-02-22 16:00
dzięki za zainteresowanie , lat 27, odezwę się za 10 dni .
napisał/a: Z.zzzz 2014-03-04 20:48
suplementuje na razie odczuwana lekka poprawa , skurczy o 1/3 mniej - albo placebo , dam znać za 2 tyg.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-03-05 07:17
Jakie dawki?
napisał/a: Z.zzzz 2014-03-07 07:52
3x3
napisał/a: Z.zzzz 2014-03-31 07:10
Zaczynam przesypiać całe noce - bez żadnych "ziółek" na sen , bardzo wyraźny spadek skurczy ( o połowę mniej) tzw. kopanie serca ( dodatkowy skurcz) + praca serca ... tak jak by się " naoliwiło " : ) , kontynuuję suplementację .
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-03-31 08:13
Teoretycznie po takim okresie niedobory powinny być uzupełnione.