Niezdiagnozowany

napisał/a: Piotr paweł 2014-11-01 21:32
Mam 40 lat 5 razy próbowałem popełni cz samobójstwo czasami słyszę jak ktoś mówi do mnie chociaż nikogo niema w pobliżu lub ta osoba nie żyje .Nie chcę trafić do szpitala bo mam stała prace, ciągła myślę o samobójstwie. Czy można podać się leczeniu ambulatoryjnemu w przychodni bez obawy ze wyślą mnie do szpitala wiem o możliwości leczenia w szpitalu bez zgody pacjenta?
napisał/a: Paulla 2014-11-07 13:04
Nie ma takiej pewności, iż nie trafisz do szpitala z kilku powodów:
1. Trzeba w Twoim przypadku postawić diagnozę, ponieważ to, iż słyszysz głosy i kilka razy próbowałeś popełnić samobójstwo nie jest stanem świadczącym o dobrej kondycji psychicznej.
2. Do badań diagnostycznych należy także obserwacja pacjenta, a to by było prawidłowo przeprowadzone często wymaga hospitalizacji. Możesz się nie zgodzić na hospitalizację, ale im szybciej będzie można podjąć leczenie, tym lepiej.
Aby coś więcej można było napisać podajesz za mało faktów. Czy są jakieś konkretne sytuacje, w których słyszysz te głosy oraz czy w Twojej rodzinie były przypadki choroby psychicznej? Nie myśl, iż skoro pytam o choroby psychiczne, to natychmiast uznałam, że to dotyczy Ciebie. Powiedzmy, że pytam w celach informacyjnych. Nom i napisz kiedy to wszystko się zaczęło.
Pozdrawiam
napisał/a: migotka88 2015-10-29 17:18
idz lepiej na zwolnienie i poloz sie do szpitala jesli twoj stan bedzie tego wymagal, tak jak pisze paulla trzeba to zdiagnozowac i zgadzam sie z nia ze proby samobojcze i slyszenie glosow to nie jest zdrowy stan, chyba sie zgodzisz?