Niezbyt ładnie pachne

napisał/a: krykliwa 2006-12-21 14:25
Czesc ! Mam pewnien problem od jakies czasu 1-2 lata Niezbyt ładnie pachne .....
ale nie jest to zapach potu......Dbam o higiene .....Zakładając swieże rzeczy po paru minutach bluska ma bardzo dziwny zapach ...Z mojego ciała wydobywa się ten zapach niewiem skąd on się bierze. oD 2 mam silne bole brzucha myslałam że to nerki ale badania moczu nie wykazały że mam cos z nerkami......Od czego może byc ten dziwny zapach ciała ?????? proszę o odpowiedzi ......
napisał/a: Joon 2006-12-22 13:37
Podobne objawy mogą wystąpić podczas wzmożonej ilości candidy w organizmie.
Pozdrawiam
napisał/a: krykliwa 2006-12-23 14:36
Miałam robione badania moczy i były tam drżdzaki -nieliczne czyli to nie jest to co powyżej napisałes candidy ..... Proszę niechc ktos mi powie co to może byc co mam zrobic
napisał/a: Joon 2006-12-27 17:15
Wśród lekarzy są spory dotyczące leczenia candidy, jeśli np. jeden lekarz powie Tobie, że nie należy leczyć tych drożdżaków inny może sugerować coś innego. Trwają też spory jeśli chodzi o ilość drożdży w wynikach, tzn. w jakim przypadku można mówić o chorobie. Mój lekarz stwierdził, że ok- candida jest w organizmie ale nie powinno jej być we wynikach.
Ja cierpię na silne bóle brzucha, w wynikach z kału wyszło, że jest candida.
Na tej stronie znajdziesz informacje dotyczące candidy: http://www.vegamedica.pl/html/candida.html
http://www.gronkowiec.zdrowe.com.pl/gro ... rzyby.html
napisał/a: krykliwa 2007-01-02 16:37
Jak można sie tego zapachu pozbyc czytałam że poprzez diete nie jesc pieczywa , cukier unikac tego .... Chyba mam chore jelito grube może własnie na nim są te canidy i z tąd ten nieprzyjemny zapach ..... Proszę pomózcie mi ja juz nie potrafie dłużej z tym życ to wszystko mnie przerasta .......:::(((((((((((((((((((((((((((((

[ Dodano: 2007-01-02, 16:44 ]
wiecie co płakac mi się chce z tego mojego problemu gdybym była brudasem nie myła się itp itd ale ja dbam o higiene , jestem zadbaną kobitką ....Kiedys nie miałam takich problemów one zaczełty się mniej wiecej od 2 lat Ja chce życ normalnie nie bac się przejsc koło drygiej osoby że poczuje mój zapach w sumie to nie mój zapach bo niewiem skąd on się bierze Błagam pomocy !!!!!!!
napisał/a: Peter 2007-01-03 07:24
Niewykluczone, że problem stanowi Candida albicans. Proponuję wykonać posiew kału w kierunku grzybiczym. Wykonują to laboratoria Sanepidu. Jeśli wynik będzie pozytywny, zachodzi koniecznośc leczenia.
napisał/a: krykliwa 2007-01-03 14:34
a JEŻELI TO NIE JEST TO TO CO TO MOŻE BYC .....???
boże jak ja bym chciała się tego pozbyc Gdybym wiedziała jaka jest skuteczna na to metoda odrazu bym ja zastosowała poroszę pomóżcie mi !!!!
napisał/a: Peter 2007-01-03 14:55
Niektóre dolegliwości wymagają badań. Przypuszczenia i gdybania nic nie dadzą. Mało jest przypadłości, które można rozpoznać na podstawie objawów. Niestety, taka jest prawda, a jeżeli Ci na tym zależy, to od tego są lekarze. Z tym, że dość często Ci, którzy mają szczególne przypadłości czeka często "droga przez mękę", żeby dojść, jaka jest prawdziwa przyczyna. Ale chcieć, to móc.
napisał/a: Joon 2007-01-05 17:23
krykliwa, wydaje mi się, ze powinnaś zacząć od dermatologa. Napisz jak Ci idzie z tym wszystkim.
Pozdrawiam
napisał/a: krykliwa 2007-01-11 18:16
Czesc JONN u dermatologa to ja już byłam z tym problemem opowiedziałam jej wszystko ona mi dała płyn LINOLA do kapieli i jakies tablekti flukonazol nic nie pomogło nic!!!!
Ale na stronie dowiedziałam sia jaka jest tego przyczyna a mianowicie drożdzaki
Musze stosowac diete nie jesc słodyczy a potem priobotyki za jakies 6 miesiecy powinno nie czuc już tego zaoachu Wiem że to długo ale od czegos trzeba zacząc Nie mam zamiaru całe życie cuchnąc od czegos .....

[ Dodano: 2007-01-11, 18:23 ]
Nie robiłam żadnych badan bo to nie ma sensu ... A bym musiała długą droge odbyc po lekarzach nie mam czasu na to Jestem tego pewna że to te cholerne drożadzki ... Nie dziwie się moja dieta była zbyt tłuszczowa i wogóle opychałam się byle czym ....Potrafiłam zjesc 2 czekolady naraz !!!!! Lub wstac o 23 wieczorem i jesc Takie są teaz skutki musze sobie z tym poradzic i mam nadzieje że poradze.....................
napisał/a: outo 2007-01-12 00:02
czesc,

mam podobne problemy. Moje cialo zaczelo wydzielac paskudny (nieludzki) zapach kilka miesiecy temu. Wystarczy aby

uplynely 2-3 godziny po prysznicu a juz sie wydziela. Zapach zaczal sie podczas dlugoterminowej kuracji antybiotykami i

sterydami. Przyjmowalem kolejno, trzy rozne antybiotyki w dosc duzych dawkach przez 5 miesiecy. Poza tym kilka tygodni

sterydow. Zapach jest tak silny ze ludzie w pociagach przesiadaja sie do innych wagonow, zaslaniaja nosy, komentuja glosno

a nawet krzycza!

Zaznaczam ze przedtem nigdy nie mialem takich problemow. Dbam o higiene bardziej niz wielu moich znajomych.

Oprocz zapachu mialem bole gornej czesci brzucha przez ponad 3 miesiace, rozwolnienie oraz ogolne wykonczenie.

Lekarz stwierdzil ze bole sa chyba wynikiem spozycia jakiegos niedobrego pozywienia. Twierdzi ze zapachu nie czuje.

Przeprowadzil badanie krwi na niedoczynnosc nerek i watroby - nie wykazaly zadnych odchylen.

Po kilku wizytach przestalem bazowac na jego "pomocy" i zaczalem sam dochodzenie.
Bladzac w medycznych terminach przeprowadzilem kilka testow:
Helicobacter pylori - negatywny
Fecal Occult Blood - negatywny
Ponadto wyslalem probki krwi i stolca do roznych laboratoriow. Wyniki badania krwi wskazuja ze mam bardzo wysoki poziom

Immunoglobuliny G (100U/ml) oraz normalny Immunoglobuliny M (5.7U/ml). Wyniki badania stolca wykazaly bardzo niskie

poziomy pozytecznych bakterii (szczegolnie bifidobacterium) oraz podwyzszone stezenie Candida Albicans oraz grupy

Clostridium. Prowadzilem rowniez samodzielnie testy moczu (11 czynnikow) - wykazaly jedynie lekko podwyzszony poziom

ketonow, kwasu askorbinowego i czasem protein.

Probujac sobie pomoc zmienilem diete na wysokoblonnikowa, bazujaca na nisko-/nieprzetworzonej, organicznej zywnosci,

mnostwo warzyw, troche owocow, ryby, dobre gatunkowo mieso, wyciskane soki, bez slodyczy i alkoholu. Ponadto probiotyczne napoje Yakult codziennie z rana.

Zaczalem przyjmowac kilka suplementow pochlaniajacych toksyny/zapachy. Uzywalem chlorofilu (podobno pomaga rowniez

rozwiazywac problem z zalegajacymi resztkami pozywnienia), champex (sproszkowana pieczarka dwuzarodnikowa), sproszkowana szalwia.

Oprocz tego acidophillus (1 miliard bakterii w tabletce) i ziolowy preparat anti-candi.

Praktycznie bez zmian po paru miesiacach uzywania wszystkiego powyzej.

Skontaktowalem sie z jednym z laboratoriow z ktorego uslug korzystalem i dowiedzialem sie ze moge wyprzec niepozadane szczepy bakterii z moich jelit poprzez uzywanie silnych probiotycznych suplementow. Oprocz tego mozna rowniez ograniczyc ekspansje grzybow (Candida Albicans). Suplementy te powinny zawierac czyste szczepy pozytecznych bakterii w duzej dawce aby skolonizowac wlasne jelita.

Nabylem srodek zawierajacy 60 miliardow bakterii w kapsulce (60 razy silniejszy niz ten ktory zazywalem) i zazywam zgodnie z zaleceniami laboratorium przez ostatnie 2 tygodnie. Poprawa wyczuwalna byla juz po kilku dniach i stan sie utrzymal przez kolejne kilka dni. Niestety kilka dni temu znowu zapach sie nasilil. Probuje rozszyfrowac schemat pojawiania sie zapachu w zwiazku z pozywieniem ktore przyjmuje.

Jak tylko dojde do wnioskow dam znac.

aha...zanim ktokolwiek zacznie uzywac tak silny suplement skonsultujcie sie z lekarzem. Po wzieciu pierwszej kapsulki dostalem mega! wzdecia polaczonego z silnymi bolami calego brzucha. Koledzy z pracy skomentowali odglosy dochodzace z mojego brzucha jako przerazajace. Spedzilem kilka godzin w ubikacji. Lepiej wiec uwazajcie.

Pozdrowienia i zycze zdrowia w Nowym Roku
napisał/a: krykliwa 2007-01-12 17:48
Nie powinienies jesc owoców ponieważ ona mają cukier (zaierają) Jedynie tylko cytryna ....
Niewiem czy ty masz też tą chorobe drozdzaki canidy .....Bo ja tak mam ....stosuje metode
która pomogła pozbyc się tego okropnego zapachu ...ale trzeba bardzo dużo sie poswiecec ..... naprawde .....jesli chcerz to moge ci napisac ....