niewyleczone helicobacter pylorii ?

napisał/a: problemowo1 2013-09-29 12:24
Witam
Mój problem: nieświeży oddech, niesmak w ustach, uczucie ciała obcego w tylnej części gardła i migdałkach, nalot na języku, nieładne ''odbijanie'' (jakby zgnilizną)
Zdiagnozowano: refluks żołądkowo-przełykowy (około 5 nadżerek o wielkości ok. 2mm), obecność bakterii helicobacter pylorii
Terapia: antybiotyki i inhibitor pompy protonowej:
- usunięcie bakterii helicobacter pylorii - przez 10 dni: Controlox, Metronidazol, Duomox
- leczenie nadżerek - przez 6 tygodni: Controlox
Moje odczucia: W trakcie terapii znaczna poprawa oddechu, neutralność zapachu, brak niesmaku w ustach, zdecydowanie mniejszy nalot na języku. Brak ''zgniłego odbicia''. 1 dzień po zakończeniu terapii antybiotykami powrót do wcześniejszego stanu (patrz punkt Mój problem).
Mój stan: lekkie załamanie, zdenerwowanie, determinacja do zwalczenia problemu.
MOJE PYTANIA: Czy istnieje możliwość nie usunięcia bakterii helicobacter pylorii poprzez 10 dniową terapię antybiotykową?
Usłyszałem, że nie ma takiej możliwości ponieważ te leki, które przyjmowałem zabiły WSZYSTKIE BAKTERIE w moim organiźmie [lekarz].
Dlaczego więc moje objawy wróciły skoro leki wybiły wszystkie bakterie?
Z góry dziękuję za jakieś przemyślenia. Pozdrawiam
napisał/a: seph 2013-09-29 13:07
Niestety, ale często jest tak, że po wybiciu bakterii nadal zostaje refluks żołądkowo-przełykowy.
napisał/a: problemowo1 2013-09-29 13:51
ok, refluks niech będzie, że mam, mimo że nie cofa mi się pokarm do przełyku i nie mam za często zgagi, mam tylko ten niesmak w tylnej części języka, migdałkach...dlaczego po antybiotykach było w miarę ok, a po odstawieniu powrót do nieprzyjemnego stanu? to mnie zastanawia.
napisał/a: czasemwpadam 2013-09-29 18:21
Miałem to samo. Też mnie to dziwi. Podobne objawy do Twoich, podczas kuracji 10 dniowej problem znikł, kilka dni po zakończeniu kuracji znowu się pojawił. Lekarz przekonywał mnie, że to niemożliwe, że mi się wydawało, że to może plecebo.
Ale ja wyraźnie czułem ,że jest lepiej... I teraz leczę się jakimś antydepresantem - http://commed.pl/antydepresant-na-zespol-gardla-suchego-vt90226.html i jestem przerażony...
napisał/a: problemowo1 2013-09-29 19:02
czyli miałeś helicobacter jeśli dobrze rozumiem? ja się zastanawiam nad zrobieniem drugi raz gastroskopii, tylko to może dać chyba potwierdzenie na to czy zostałem wyleczony z tej bakterii czy też nie...a powiedz jak się czujesz po tym antydepresancie? jest jakaś poprawa? niesmak, suchość, kwaśność - znika to?
napisał/a: czasemwpadam 2013-09-29 21:08
Właśnie nie miałem, ale na mnie nie działały żadne leki przeciwrefluksowe i tak w ciemno postanowiliśmy z moim lekarzem zrobić kurację na helicobacter , mimo, że nie wyszła ani z krwi ani z gastroskopii. Ale podobno u niektórych helicobacter jest utajniony, więc dlatego kuracja.

I było lepiej, juz poprawę czułem po 4-5 dniu. Suchość troche mniejsza, nalot się zmniejszył, nie czułem w ustach żadnego niesmaku czy kwaśności. 10-tego dnia kuracja sie skonczyla, 13-14-dnia problem wrócił do pierwotnej postaci.

Wiesz co, ja słyszałem, ze metronidazol i inne tego typu leki niszczą wszystkie bakterie, nie tylko helicobacter, więc może inna bakteria to powoduje i potrzebuje dluzszej kuracji. Ciezko powiedziec, to takie moje gdybanie.

Mój lekarz jest dość mocno dokształcony i jeździ na rozne konferencje, mowil, ze moje objawy są ideantyczne równiez do zespolu gardła suchego i jedyna substancja która to zwalcza poki co jest tylko w tym antydepresancie. Narazie poprawy brak , chociaz. Ale to dopiero 3 dzien. Tylko samopuczcie spaprane troche, bo nie mam depresji i jem co na depresje więc dziwnie sie czuje troche.
napisał/a: gdansk2 2013-10-06 17:39
Ja mam od kilku lat problem z żołądkiem a w szczególności z bakterią h.p. Do erydykcji podchodziłam 5 razy i nic. Brałam ostatnio levoxe i okazało się, że to tez nie pomogło. Można zrobić badanie kału na obecność h.p. bez konieczności gastroskopii.
Zapytaj lekarza o to badanie i sprawdź czy masz wyleczony żołądek z helikoptera. Ta bakteria naprawdę może zrobić duży bałagan w żołądku. Jest jeszcze dobry antybiotyk PYLORA - co prawda jest drogi ale ma być bardzo skuteczny.
Ja jestem narazie wyjątkiem i żaden lek mi nie pomaga ale warto spróbować.

pozdrawiam i życzę zdrówka
napisał/a: aaggaa3 2013-10-07 10:07
napisal(a):MOJE PYTANIA: Czy istnieje możliwość nie usunięcia bakterii helicobacter pylorii poprzez 10 dniową terapię antybiotykową?
Usłyszałem, że nie ma takiej możliwości ponieważ te leki, które przyjmowałem zabiły WSZYSTKIE BAKTERIE w moim organiźmie [lekarz].


Niestety, ale jest taka możliwość

tutaj podaję link jak powinno wyglądać leczenie wg. American College of Gastroenterology
napisał/a: problemowo1 2013-10-07 16:51
aaggaa ----------- poprosiłbym o wklejenie tego linka bo nie widać go :)
napisał/a: aaggaa3 2013-10-09 19:04
coś się nie wkleiło wcześniej ;)

http://www.mp.pl/gastrologia/wytyczne/show.html?id=83577

http://infekcje.mp.pl/wytyczne/show.html?id=67232