Niewyjaśnione puchnięcie oka

napisał/a: Jolantaa 2008-10-23 19:34
moja córka ma 14 lat. od 4 lat bardzo puchną jej oczy. Na początku objawy te pojawiały się tylko wiosną, w związku z tym przeprowadzono testy alergiczne skórne i pokarmowe, które były ujemne. Od dwóch lat problem się nasilił, objawy występują także jesienią i zimą. Nie są one poprzedzone żadnymi zwiastunami tzn nie boli ją głowa, nie swędzą nie bolą oczy. Puchnięcie oczu zaczyna się w nocy, także kładzie się normalnie spać a rano wstaje już z napuchniętym okiem. Miała badane nerki, tarczyce, wszystko jest w porządku. Oglądana była też przez rożnych okulistów, którzy nie potrafią wyjaśnić przyczyny. w czasie opuchlizny oczy jej nie bolą, nie swędzą, '' nie czuje piasku pod powiekami'' , oczy jej nie ropieją. Gdy z powiek i z pod oczu schodzi opuchlizna ma bardzo mocno przekrwioną gałkę oczną.
napisał/a: karolinaa3 2009-07-20 09:35
Witaj!!
Mam na imię Karolina mam 15lat i taki sam problem z oczami jak twoja córka.
Ja też nie wiem co dzieje się z moimi oczami ale teraz bardzo nie ładnie wyglądają ponieważ mam jasną karnację na na powiekach czerwone żyłki.
napisał/a: Rustah 2009-11-08 11:05
Witam.
Mam 15 lat i również puchną mi oczy. Kładę się spać, a rano niemiła niespodzianka. Od razu biorę ZYRTEC i wypijam wapno i po jakiś 3h opuchlizna mi z chodzi.

Pozdrawiam.
napisał/a: KATERINA 2009-11-08 11:24
Jolantaa napisal(a):moja córka ma 14 lat. od 4 lat bardzo puchną jej oczy. Na początku objawy te pojawiały się tylko wiosną, w związku z tym przeprowadzono testy alergiczne skórne i pokarmowe, które były ujemne. Od dwóch lat problem się nasilił, objawy występują także jesienią i zimą. Nie są one poprzedzone żadnymi zwiastunami tzn nie boli ją głowa, nie swędzą nie bolą oczy. Puchnięcie oczu zaczyna się w nocy, także kładzie się normalnie spać a rano wstaje już z napuchniętym okiem. Miała badane nerki, tarczyce, wszystko jest w porządku. Oglądana była też przez rożnych okulistów, którzy nie potrafią wyjaśnić przyczyny. w czasie opuchlizny oczy jej nie bolą, nie swędzą, '' nie czuje piasku pod powiekami'' , oczy jej nie ropieją. Gdy z powiek i z pod oczu schodzi opuchlizna ma bardzo mocno przekrwioną gałkę oczną.



Po pierwsze jakie było to TSH dokładnie wraz z normami? Miała mierzone ciśnienie w gałce ocznej? Bierze jakieś leki, które powodują ten stan? W rodzinie były podobne przypadki? Jak ogólny stan jej zdrowia!? Wyeliminowano /robiono testy łzowe - ciągłość filmu, nawilżenie oka etc? Z jakiego pani jest miasta?