Niewyjaśnione bóle stawów.

napisał/a: karolinaaa96 2014-04-06 21:45
Witam. Mam na imię Karolina i mam 18 lat. W wieku 17 lat kiedy poszłam do 1 liceum pod koniec jesieni ( listopad ) zaczęły pojawiać mi się na palcach guzy. Na początku były obrzęki czerwone , wrażliwe na dotyk , nie mogłam zginać palcami , był to nieregularne guzki - dwa na prawej ręce 3 na lewej. Po miesiącu poszłam do lekarza rodzinnego ,który stwierdził RZS na pierwszy rzut oka, dostałąm skierowanie na badania związane z RZS oraz innymi chorobami o podłożu immunologicznym ? Nic nie wykazało. Wiosną miałam jechać do reumatologa ,ale z przyczyn rodzinnych tego nie zrobiłam . Jeszcze zimą zaczęło się pogarszać ,ciągle miałam zimne ręce, guzy na palcach bardzo dokuczały, do tego przyszły bóle w kolanach ,miałam zaczerwienione oraz były momenty ,że nie mogłam zginać nóg w kolanach. Tej jesieni znowu poszłam do lekarza ,dostałam skierowanie do reumatologa w Toruniu ,wizytę mam 18 kwietnia czyli za dwa tygodnie. Musiałam na nowo zrobić badania na krew ,aby jechać już z wynikami.Badania były robione na OB,CRP,RF,MORFOLOGIA I PLYTKI, CHOLESTEROL i inne nie pamiętam już ,a w tej chwili nie mam wyników przy sobie. Wiem ,że jeszcze miałam na ASO - nic nie wykazało , wyniki odebrałam we wtorek , wyszło mi tylko ,że mam podwyższony cholesterol na 190 max wykazało mi 232 ,co mnie zdziwiło ,bo nie mam nadwagi, ćwiczę ,biegam ,staram się prowadzić zdrowy tryb życia ,chociaż ostatnio tego nie robiłam może coś podwyższyło cholesterol,ale ogólnie nie jem smażonego,mięsa unikam ,chipsów i fast foodów tym bardziej nie jem. Ale wracając do mojego problemu nic mi nie wykazało na RZS bądź coś innego związanego z zapaleniem stawów, co mnie zdziwiło ,bo guzy nadal mam , nie mam obrzęków ,ale są wrażliwe, często bolą mnie kolana , nie mogę zginać ,są momenty ,że naprawdę ból dokucza i jest mi ciężko , a za chwilę znowu dobrze. Wiem ,że niedługo jadę do lekarza ,ale już zaczynam wariować ,bo nie mam pojęcia ,co to może być. Czy to jest genetyczne ? Czytałam ,że mogę być uczulona na gluten ,że on wywołuje choroby o podłożu immunologicznym jeśli jest się na niego uczulonym , a może to być uczulenie na grzyba,wilgoć ? Doszłam do wniosku z mamą ,że może mogłabym być uczulona ,bo w szkole u nas się znajduję, a ja zawsze byłam zdrowa, nie miałam problemów ze stawami ,dopiero gdy poszłam do liceum zaczęłam chorować. Ps/ we wakacje nigdy nie mam problemu ze stawami , najgorzej jest pod koniec jesieni, całą zimę i początki wiosny. Co to może być ? Ma ktoś podobny problem ? Z góry dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi :)