Niewydolność tętnic kręgowo-podstawnych

napisał/a: Małgośka09 2011-03-25 12:29
07 marca zostałam przyjęta do szpitala z powodu silnych zawrotów głowy i wymiotów.Po wykonaniu licznych badań takich jak:EKG -rytm serca zatokowy,miarowy,prawidłowo częsty.Lewogram,RTG klatki piersiowej -w normie,RTG kręgosłupa-Zwężenie przestrzeni międzykręgowych C2/C3/C4/C5,rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkowertebralnych.MRI głowy -z podaniem kontrastu obraz MR mózgowia w granicach normy.KT głowy :struktury mózgowe bez zmian ogniskowych,układ komorowy nieposzerzony.oś symetrii zachowana.RR120/80,RBC-5,24M/ul,HGB-14,8g/dl,HCT-43,6%,WBC-12.6K/ul,PLT-152K/ul,OB-3/h,Na-131,2mmol/l,K-4,90mmol/lCukier-5,3mmol/lCholesterol-4,20mmol/l,Trójglicerydy-0,61mmol/l,HDL-1,21mmol/l,LDL-2,87mmol/l,Mocznik-3,71mmol/l,Kreatynina-68,0umol/l.Mocz-odcz.6,0,C.wł;1020,białko,cukier -0Urobilinogen -norma.osad nabłonki nieliczne,L;2-3wpw,E;św.1-2wpw.Badanie naczyń m.Dopplera.Rozpoznanie:Niewydolność tętnic kręgowo-podstawnych.Dyskopatia w odcinku szyjnym kręgosłupa C2/C3/C4/C5.Choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa.Przyjmowane leki to Vestibo24mg,Polocard75mg,Vinpoton,Prazol.Dwa tygodnie byłam w szpitalu,ustąpiły mi częściowo zawroty głowy i bóle kręgosłupa.,Co dalej?Czy możliwy jest powrót do pracy?Pracuję w dużym sklepie spoż.8godz.na nogach,noszenie towarów nawet dziennie kilkaset kg.Czy coś mi grozi jeśli wrócę.Ze szpitala wysłano wniosek o skierowanie mnie do sanatorium poszpitalnego.Nie wiem co robić.