Niewydolność podwzgórza - dodatkowe zalecenia?

napisał/a: Vko 2010-05-16 17:23
Lekarz niedawno zdiagnozował mi niewydolność podwzgórza, dał Proviron 25 1 tabl. (to już biorę z pól roku z miesięczną przerwą), Bromergon 2,5 mg 1 tabl, , Clostilbegyt 50 mg 1 tabl. Kazał też zmniejszyć ilość węglowodanów poprzez zmianę pieczywa, zakaz makaronu oraz kazał spożywać dużo produktów mlecznych, chociaż moja nadwaga nie jest duża (2, 3 kg po odchudzaniu). Czy oprócz tego miałby ktoś dla mnie jeszcze zalecenia, może leki bez recepty?
napisał/a: socjal 2010-07-27 22:42
na noc aspargin 2 tabl+ zincas forte 1tabl.+ wit E 200mg to razem popite jogurtem .
a z rana 1 tabl nootropilu 400mg powinna wystarczeć .
napisał/a: Vko 2010-07-27 23:27
Lekarz jakiś czas temu dodał mi sam wit. E i Nootropil na apatie 2 tabl * 1,2 grama. Dziś rozmawiałem z lekarzem i kazał odstawić Bromergon i Clostilbegyt. Po konsulatcji dokupiłem Novedex, a jutro idę na powtórkę badań hormonalnych czyli testosteron, prolaktyna, estradiol, FSH, LH, DHEAS.
napisał/a: socjal 2010-07-28 00:26
to odrazy psa niech ci zrobią ...bo prowiron pól roku to twoja prostata już piszczy ..ja bym go bral tylko przed stosunkami ..
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-07-28 07:26
socjal napisal(a):na noc aspargin 2 tabl+ zincas forte 1tabl.+ wit E 200mg to razem popite jogurtem .
a z rana 1 tabl nootropilu 400mg powinna wystarczeć .


No super zalecenie szczególnie że wpań zawarty w jogurcie spowoduje że cynk i magnez się nie wchłoną. Jogurtem to sobie możesz bułke zapijać a nie leki.
napisał/a: Vko 2010-07-28 08:49
djfafa czy mam się zrobić rzeczywiście to PSA, czy nie, bo na razie zrobiłem tylko te badania, które wyżej napisałem i po konsultacji telefonicznej wczoraj nie mówił nic o PSA? Nie chce przegapić, ale nie wiem czy jest sens robić rzeczywiście to badanie i wydawać pieniądze. Mam prawie 27 lat.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-07-28 09:12
A jakie dawkowanie provironu masz?
napisał/a: socjal 2010-07-28 09:24
no według mnie pól roku na provironie + bostery testosteronu ..to już ryzyko a wcześnie wykryty rozrost prostaty jest łątwiejszy do leczenia niż silny...no a w przypadku raka sterczu ..leczenie grozi trwała impotencją ..pochodna dht dziąła jakies 5x bardziem androgennnie niź testosteron a ten ostatni 9x mocniej wiąze się z komurkami stercza jak mięsni szkieletowych...prosta kalkulacja dht musi sie wiązać jakieś 49x mocniej ze sterczem ..to tez i jego działąnie czysto androgenne wspierajace pracę jąder i stercza..

moja rada jeśli zauwazyłęs zę chodzisz częściej sikac albo strumien jest mniejszy...to zrób koniecznie psa..zresztą lekarz powinien zlecić ci go standardowo przy takich środkach ..bo ryzyko jestn apawde duże ..kulturyści birący proviron na odblok niebiiorą go dłużej jak miesiać z racji działąnia na prostatę..

zmień lepiej lekarza jak nieuwzględnił tego psa w badaniach ..mówię serio
a pan moderator możę mi teraz przyznac racje :) ( jak jest w temacie)
napisał/a: socjal 2010-07-28 09:26
pozatym proviron działa bardziej na jądra i układ moczowo płciowy jak przysadke , vko a powiedz mi ty się prywatnie leczysz płącisz za te wyniki czy co ..bo mi w szpitalu normalnie lek pierwszgo kontaktu zlecił psa za darmo w ramach funczuszu i to było poprostu 1,2 ml krwi więcej do pobrania ...:D
napisał/a: Vko 2010-07-28 13:21
Przez większość czasu brałem 2 tabletki dziennie, ale ostatnio 1.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-07-28 13:34
Powiem tak, prowiron dostałeś prawdopodobnie aby zapobiec aromatyzacji czyli miał on działać antyestrogennie, czyli pewnie w ten sposób endokrynolog chciał Ci podbić teścia bez podawanie jego syntetcznej odmiany, tylko w takim wypadku należołoby sprawdzić jak właśnie reaguje organizm na masterolon. Miałeś podczas brania leku badnia hormonów?
napisał/a: Vko 2010-07-28 13:51
Marzec 2009
Testosteron (norma 50 lat: 1.56-5.63)
wynik 4.36
Prolaktyna (norma min 2.58 max 18.12)
wynik 10.63
Kiedyś w 2009 r. zrobiłem też FSH, ale nie mam wyników, jednak pamiętam, że było niskie, ale w normie.

Październik 2009
Testosteron
wynik 2.48
Prolaktyna
wynik 1.17

Maj 2010
Testosteron
wynik 1.75
Prolaktyna
wynik 1.15
FSH (norma min 1.37 max 13.58)
wynik 1.36
LH (norma min 1.26 max 10.05)
wynik 0.93
Testosteron wolny (norma min 4.5 max 42)
wynik 5.5

Gdy w październiku robiłem sobie wyniki to przyjmowałem Undestor oprócz Provironu i Bromergonu, a później ten sam lekarz (psychiatra, seksuolog i androlog w jednym) przepisał mi Omnadren 250 (najpierw 6 zastrzyków co 10 dni później co 14). Ostatni wziąłem w marcu chyba i wtedy zamiast Proviornu\miesiąc brałem Undestor znowu, ale tylko przez, bo powedziałem mu, że chę coś tańszego od Provironu, a to był chyba błąd gdyż przed Undestorem w lutym czułem się lepiej tzn. czułem się już bardziej męski, pewniejszy siebie, lepiej było z erekcją też. Co do PSA to zaniam zobaczyłem odpowiedź tutaj to zapytałem się mojego lekarza i napisał mi, że jestem za młody na PSA.