Niewydolność oddechowa?

napisał/a: wzstudent 2009-10-13 20:45
Witam,
W ostatnim czasie bardzo zle sie czulem. Wystepowalo kołatanie serca, podniesione cisnienie oraz puls (cisnienie bardzo czesto 150/100 oraz puls ~110/min przy odpoczynku). Innym problemem, ktory sklonil mnie do wizyty u lekarza byly zdarzajace sie coraz czesciej omdlenia. Wystepowaly one bardzo czesto w cieplych pomieszczeniach, gdzie nie bylo swiezego powietrza, badz gdy musialem dlugo przebywac w pozycji stojacej. Do tego dochodzily bezdechy w nocy (po przebudzeniu krecilo mi sie w glowie i czulem przyspieszony puls oraz wystepowaly poty).
Po wizycie u lekarza internisty wyladowalem w szpitalu w celu obserwacji. Po badaniu serca (usg, echo, holter) nie stwierdzono zadnych znaczacych uchybien.
Niepokojace natomiast okazaly sie byc inne wyniki, ktore spowodowaly ze zostalem skierowany do poradni chorob pluc. Ponizej przedstawiam to, co widnieje na wypisie:

ph 7,396
pCo2 38,5mmHg
po2 60,3mmHg
HCO3 23,1mmol/l
TCO2 19,7mmol/l
BE -1,4
o2sat 90,5%

Czy powyzsze wyniki mieszcza sie w granicach normy? Jesli sa nieprawidlowe, czy moga byc one odpowiedzialne za wymienione przeze mnie wyzej objawy?

Jesli zamiescilem temat w nieodpowiednim dziale, prosze o przeniesienie we wlasciwe miejsce.
napisał/a: ewamama 2014-08-25 11:22
Nie jestem lekarzem, ale wiem, że z niewydolnością oddechową nie ma żartów. Mam w rodzinie przyadek osoby chorej na mukowiscydozę. Przy niewydolności często trzeba posiłkować się specjalnym srzętem: http://www.koncentratorytlenu.pl/, który umożliwia normalne funkcjonowanie, więc jeśli masz wątpliwości idź koniecznie do lekarza.