Niewydolnosc nerek

napisał/a: Rosiaa 2009-09-29 16:10
Witam.
Wiem, że tematów dotyczących niewydolności nerek było już sporo, jednak nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.

Mam kuzynkę, która od urodzenia jeździ na wózku inwalidzkim. Ostatnio mama powiedziała mi, że Nicole ma Niewydolność nerek.
Kiedyś pewien lekarz powiedział jej, że takie dzieci nie żyją długo (około 15 lat). Chciałabym się dowiedzieć czy to prawda?
napisał/a: Danielle1 2009-09-30 13:15
moj brat cierpi na niewydolności nerek od 7 miesiąca życia...dzis ma 26 lat i chociaz lekarze ciągle nam przypominaja ze w kazdej chwili jego nerki moga przestac funkcjonowac i trzeba bedzie pzejsc na dializy to jednak dają sobie radę...sama nie wiem jakim cudem...kiedy brat był mały co roku nam mowiono ze nie dożyje do przyszłego roku a juz do 12-stych urodzin to napewno nie...żyje ma się świetnie a w razie czego ma starszą siostrę z ta samą grupą krwi która byc moze bedzie mogla oddac mu jedną nereczkę...nie ma reguły, kazdy organizm jest inny a i zdolności regeneracyjne to temat nie zgłębiony jeszcze...
napisał/a: basiaa902 2011-02-05 19:58
Witam, moja babcia ma 65 lat..od 2 dni nie potrafila oddac moczu, caly czas lezala, wkoncu udalo sie ja zabrac do szpitala bo bardzo nie chciala..Okazalo sie ze ma niewydolnosc dwoch nerek, robia jej tylko badania moczu, i podali kroplowke byla na jednej dializie, jest weekend wiec nie robia innych badan, co to moze byc? Wyglada bardzo slabo, ma anemie, a teraz ktos z rodziny podal informacje ze lekarz powiedzial ze onkologicznie jest bardzo zle, czy mogge wiedziec czy naprawde jest mozliwe ze to nowotwor? a moze jednak cos innego?jest jakas szanse? bardzo prosze