Niewielka ilość wolnego płynu w jamie otrzewnej

napisał/a: mudd 2010-09-01 19:04
Robiłam wczoraj usg jamy brzusznej, wszystkie narządy wewnętrzne ok (poza pęcherzem, który był prawie pusty, a więc nie do oceny), natomiast lekarz zauważył niewielką ilość wolnego płynu w jamie otrzewnej, najwięcej przed dnem macicy, nad pęcherzem moczowym, w zatoce Douglasa i międzypętlo w miednicy mniejszej. Zalecił także pilną wizytę u ginekologa. Byłam u ginekologa dopiero dwa tygodnie temu, robiłam cytologię, wiem tylko, że wynik cytologi odpowiada II stopniowi i jest bez istotnych odchyleń (komentarz lekarza). Mimo to, po wczorajszym usg poleciałam od razu do ginekologa, który stwierdził ostre zapalenie pochwy (faktem jest, że od kilku dni zaczęło mi się pieczenie pochwy i upławy), przepisał MACMIROR i po leczeniu kazał powtórzyć cytologię oraz zrobić usg transvaginalne.Ostatanie usg transvaginalne robiłam pięć miesięcy temu, wszystko było ok. Jaka może być przyczyna tego płynu w otrzewnej?
Dodam jeszcze, że mam 27 lat i od ponad miesiąca diagnozuję u różnych lekarzy schorzenie, którego objawami jest: ucisk w piersiach i trudności z wzięciem pełnego oddechu (od czasu do czasu), ból dolnych zębów, ściekanie wydzieliny o nieprzyjemnych zapachu i smaku po tylnej ścianie gardła, tudzież jej zaleganie między nosem a gardłem. W ostatnim czasie do tych dolegliwości dołączył ból i powiększenie węzłów chłonnych podżuchwowych, ból (sztywność) stawów, obrzęk kolan oraz swędzenie ciała(głownie ramion i ud), a także wspomniana wyżej infekcja pochwy oraz katar i ból gardła.
Zrobiłam szereg badań: dwa razy morfologię (ostatnia w poniedziałek), obie idealne, choć w ostatniej białe ciałka skoczyły mi w górę do 8,5. OB: 6 mm, białko ostrej fazy 1,54 mg, TSH:1,100, biochemia w normie. Jedynie ASO podwyższone: 291,5. Wykluczono toksoplazmozę, mononukleozę przechodziłam w dzieciństwie. RTG klatki piersiowej bez zastrzeżeń, spirometria też. Testy alergiczne skórne wykazały, że nie jestem na nic uczulona, testy z krwi na kota (mam dwa kotki małe) potwierdziły brak alergii. USG piersi i węzłów chłonnych pachowych bez zastrzeżeń. USG węzłów chłonnych podżuchwowych wykazało, że są powiększone, ale prawidłowej morfologii i ukrwienia, bez patologii.
Czekam na wyniki posiewu z gardła, badania ogólnego moczu oraz TK zatok. Idę także do reumatologa. Czy ktoś domyśla się, co mi dolega i skąd ten płyn w otrzewnej???