Nieustannie spływająca wydzielina po tylnej ścianie gardła

napisał/a: Piotrek 1995 2016-01-07 19:48
Test na alergię pokarmową chyba wyszedł dobrze, mam właśnie wynik. Podaję link, gdzie wrzuciłem. Więc alergię mam chyba wykluczoną całkowicie.
http://zapodaj.net/a87897e626c9a.jpg.html
Więc teraz czekamy co powie chirurg szczękowy 20 stycznia.
napisał/a: Peter 2016-01-08 09:55
Tak, wyniki w zakresie wykonanych badań wykluczają alergię na te pokarmy.
napisał/a: Piotrek 1995 2016-01-20 20:32
Witam dr Peter. Byłem dzisiaj u chirurga szczękowego i powiedział, że jest to polip w zatoce szczękowej. W ten piątek ( 22 stycznia) mam wizytę u laryngologa. Co o tym Pan sądzi i co dalej robić ?
Pan dużo mówił ogółem, mówił, że zęby bardzo ładne i zdrowe itd.
Znalazłem tutaj http://choroby-zdrowie.pl/nos/polipy-zatok.html , ze to może być przyczyna tej wydzieliny.
napisał/a: Peter 2016-01-21 08:37
Piotrek napisal(a):Witam dr Peter. Byłem dzisiaj u chirurga szczękowego i powiedział, że jest to polip w zatoce szczękowej. W ten piątek ( 22 stycznia) mam wizytę u laryngologa. Co o tym Pan sądzi i co dalej robić ?

Laryngolog zasugeruje dalsze postępowanie. Być może zaproponuje jego usunięcie. To może być przyczyna spływania wydzieliny z zatok.
napisał/a: Piotrek 1995 2016-01-22 15:03
Byłem dzisiaj u otorynolaryngologa i powiedział tak:
1. To co mam w zatoce szczękowej nie nadaje się do operacji, jest to małe, i tak naprawdę może to nie być polip tylko jakaś wydzielina. I jego zdaniem ta wydzielina nie jest od tego.
2. Za miesiąc mam wizytę u dr i mam stosować takie leki
a) Płukanie jam nosa solą fizjologiczną 2x dziennie
b) Dymista po 2 dawki do obu jam nosa 2x dziennie
c) Aerius 1 tabl wieczorem
d) Sinupret 3x1 tabl
3. Dostałem również skierowanie na badanie kału w kierunku pasożytów( jedno oznacz. ). Powiedział, że IgE mam znacznie powiększone ( 183 ) i dlatego to mam zrobić
Co o tym Pan myśli ?
napisał/a: Peter 2016-01-22 15:09
Wg.mnie bardzo sensowny otolaryngolog. Tylko jedno oznaczenie w kierunku pasożytów to niestety żadne badanie.
napisał/a: Piotrek 1995 2016-01-22 15:13
Czemu ? No zobaczymy. Mam jeszcze jedną placówkę przy szkole, która tam zajmuje się pasożytami.
A i jeszcze jedno:
4. Mam pić 2,5 litra płynów dziennie( nie tyczy się kawy i herbaty). Mówił pan coś o konsystencji tej wydzieliny, ale nie zrozumiałem zbytnio.
napisał/a: Peter 2016-01-22 15:18
Trafienie na formy pasożytnicze tylko jednym badaniem uważałbym za niezły fart. Pasożyty owszem, są w różnych stadiach rozwoju, ale niestety nie w sposób ciągły, tylko okresowy wydalają swoje formy rozrodcze. I to trzeba wiedzieć dając skierowanie na badanie.
napisał/a: Piotrek 1995 2016-01-22 15:39
To 3 powinny być ? ( 3 oznaczenia ) ? Da radę to pani w laboratorium zrobić 3 oznaczenia mimo, że w skierowaniu w nawiasie mam jedno oznacz. ?
napisał/a: Peter 2016-01-25 15:10
Tak, przynajmniej 3.
Niestety, ale jak napisano na skierowaniu jedno, to zrobią jedno. Chyba, że za pozostałe zapłacisz.
napisał/a: Piotrek 1995 2016-02-03 21:52
Zrobiłem 3 oznaczenia badania kału w kierunku pasożytów i w trzech wyszło: "Nie znaleziono''.
Myślałem jeszcze nad badaniami:
- cytologia błony śluzowej nosa ( ale na razie nie mogę zrobić ze względu, że stosuję Dymista do nosa)
- ruchomość rzęsek w nosie ( ruchomość nabłonka oddechowego górnych dróg oddechowych)
- pH-metria przełyku ( robiłem gastroskopię i wyszło ok, ale te badanie jest dokładniejsze bardziej)

Jeśli chodzi co mi powychodziło po tych wszystkich badaniach:
- IgE całkowite 183. Powinno być mniejsze niż 100. Czy to dużo podwyższone ? Bo słyszałem, że to nieraz niektóre osoby bez żadnych dolegliwości tak mają. Niektórym IgE całkowite wychodzi rzędu 500, 3000 tys.i wtedy coś jest nie tak.
- w tomografii zatok wyszło mi w prawej zatoce szczękowej ''coś tam''. Nie wiadomo do końca co to jest jeszcze, może to być polip lub jakaś wydzielina po prostu. Za pół roku mam powtórzyć tomografię zatok.

Czy robić sobie jeszcze coś pod kątem tych pasożytów ? Co to jest za badanie morfologia z rozszerzeniem wymazu ? Chodzi mi, żeby te badanie odnosiło się w kierunku pasożytów.

Inne badania, które porobiłem wyszły w porządku takie jak: alergia wziewna, pokarmowa, wymazy różne, CRP, eozynofilów w nosie też nie mam , gastroskopię etc.

Wizytę mam 16 lutego. Co o tym Pan wszystkim myśli ? Pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2016-02-04 10:44
IgE nie jest znacząco podwyższone. I prawdą jest, że problemy pojawiają się przy większych mianach.
Z pasożytami dałbym sobie spokój. Morfologia z tzw. rozmazem ręcznym (poszerzonym) oznacza ocenę komórek krwi zarówno jakościowo jak i ilościowo.
Natomiast zająłbym się tą zmianą w zatoce szczękowej. Sugerowałbym naświetlanie laserem tej zmiany. Jeśli to wysięk, to laser to rozbije.