Nieustający świąd

napisał/a: krolartur 2015-08-11 22:10
Drodzy forumowicze!

Uprzejmie prosze o pomoc. Byłem już z moimi problemami u kilku lekarzy, usłyszałem wiele różnych diagnóz, a żadne z leczeń nie pomogło. Dziekuje z gory kazdemu kto chociaz przeczyta moja historie.

Od 3 lat cierpie na świąd w okolicach intymnych(około 2 centymetrów poniżej odbytu, na powierzchni ciala kilku centymetrow kwadratowych). Świąd jest intensywny, bardzo uporczywy, nie zależy od pory dnia. Gdy drapie się w tamtej okolicy(a nie moge sie powstrzymać od tego) to na palcach i paznokciach mam jakby wstazki koloru bialozoltej maksymalnie centrymetowych oraz male jakby milimetrowe okragle punkty.
Miałem podczas tego okresu robione badanie kału chyba 4 czy 5 razy na pasożyty. Każde negatywne. W ciemno dostałem tabletki na owsice. Brałem te tabletki zgodnie z zaleceniami lekarzy, łącznie 2 razy przechodziłem tą terapie. Potem trafilem do dermatologa, dostalem masc diprogenta. Kolejnym strzalem bylo zapalenia mieszka wlosowego, niestey leczenia okazalo sie nieskuteczne. Smarowalem miejsce bolu i pomagało. Jedna tubka sie skonczyla, problem wrocil. Potem chwila przerwy, druga tubka i znowu nie bolalo, nie swedzialo. Uznalem, ze nie chce kupowac masci do konca zycia, tylko chce rozwiazac przyczyne problemu. Trafilem do alergolog a. Bralem jakies leki odczulajace, nie pamietam jakie nie pomoglo. Przy okazji testy na alergie : roztocza, kurz, byliny.
Przy okazji leczenia alergicznego mialem robione badania krwi. Wyszlo mi bardzo duze IgE okolo 800. Trafilem potem znowu do dermatologa bo w miedzy czasie pojawila mi sie rana na lydce, blizna wielkosci 2 x 1 cm. Pomyslalem ze jest to zwiazane z poprzednim problemem. Rozmaz wykazal ze to gronkowiec. Antybiotyki i nie pamietam czy problem bazowy na chwile zniknal, czy nawet nie zniknal na moment i wrocil. Wyszlo mi badanie ANA1 i ANA2 dodatnie, ale wykluczono choroby autoimmunologiczne. Ostatnimi czasy zachorowalem na zapalenie najadrza, podczas wizyty urologicznej lekarz zauwazyl grzybice pracia. Dostlaem antybiotyki i lekarstwo przeciwgrzybiczne.

Prosze o pomoc, czuje sie bezsilny, ten swiad i pieczenie jest nieustepliwe, budze sie w nocy bo nie moge spac, nie moge wytrzymac czesto i wychodze ze spotkan towarzyskich zeby sie podrapac. Prosze o jakies przypuszczenia, diagnozy, co moge zrobic, na co sie zbadac. Blagam i dziekuje z gory.