Nieustające bóle w nadbrzuszu nudności itd

napisał/a: misiaczka5 2010-03-31 19:05
Witam!
Mam 14 lat i pewien problem. Od kilku dni a dokładniej- 4, boli mnie brzuch nie ustannie... Ból na początku miał miejsce w nadbrzuszu gdzieś po środku pod żebrami, później zaczęło mnie boleć także w okolicach pępka. W pierwszym dniu bólu, ból ustawał w trakcie jedzenia w kolejnych dniach już nie. Jest to taki ból który trudno określić taki ssący jakbym była głodna, ale nie jestem. Mam wzdęty brzuch , boli przy dotykaniu. Teraz ciężko mi się je, brak apetytu. Czasem chce mi się wymiotować, ale nie wymiotuje. Dzisiaj poszłam się wykąpać i jak leżałam w wannie w wodzie to nie czułam bólu...
Brałam na te bóle Manti i Ranigast , a teraz biore krople żołądkowe i paracetamol.
Mam alergiczny nieżyt nosa i biore leki : Telfast i Avamys.
Proszę , aby to nie była odpowiedź typu : Pójdź do lekarza... Bo to , to sama wiem . Chce wiedziec na co się nastawić....
napisał/a: dimedicus 2010-04-01 09:51
Podane leki nie mają wpływy na takie objawy.Czy w czasie okresów nie występują takie objawy?Czy się stresujesz?Jak jest ze stolcem, z dietą(jak się odżywiasz?)Czy posiłki są regularne bez chipsów,pepsi,coli,zapiekanek?Czy masz duszności,pieczenie w klatce piersiowej,w przełyku,przelewania w brzuchu,gazy?
napisał/a: misiaczka5 2010-04-03 10:11
Okres miałam jakiś tydzień albo dwa temu...Nie odczuwam stresu. Chodzę do łazienki tylko żeby się wysikać i nic więcej. Nie mam regularnych posiłków ale nie odżywiam się nieprawidłowo. Nie mam duszności i pieczenia w klatce piersiowej i przełyku. Mam przelewanie się w brzuchu i ostatnio doszły gazy ... Ale wcześniej głównie bekałam .
napisał/a: dimedicus 2010-04-03 12:15
Objawy wynikają z nieprawidłowego żywienia(nie regularne) i nieprawidłowej perystaltyki oraz ze stresów.Ze wzg że,Jesteś niepełnoletnia,nie mogę Ci zlecić żadnych leków bez zgody rodziców(a tej nie uzyskam przez kompa)Jedyne co mogę zalecić to odpowiedni regularne posiłki w małych ilościach ale często(5 x dn)unikanie okresowo potraw ciężkostrawnych,tłustych,słodyczy,kwaśnych i pikantnych.Dużo pić wody mineralnej niegazowanej,słabe herbatki również z melisy,spacery i więcej ruchu.Jeśli stan się będzie utrzymywał konsultacja u lekarza.