Nietypowy strup po kleszczu?

napisał/a: oshai 2013-01-17 22:10
Witam,

Zacznę od początku, na początku wakacji wszedł mi kleszcz, lekarz mi go wyciągał, brałem po tym jakieś leki i było jakiś czas ok... Pod koniec września ubiegłego roku zaczęło mnie tam swędzieć, zaczęło się robić czerwone a po kilku dniach zaczęło ropieć. Na początku listopada wybrałem się do lekarza rodzinnego który przepisał mi jakiś antybiotyk, brałem go z miesiąc było niby ok (nie swędziało mnie) lecz to nie schodzi nadal i jeszcze teraz ciągle gorzej to wygląda. To szczypie, ropieje...

Byłem w sumie u trzech lekarzy..
- Rodzinny, chcę mi wypisać skierowanie do oddziału chorób zakaźnych
- Pani lekarz w szpitalu powiedziała bym od rodzinnego lekarza wziął skierowanie i przyszedł do chirurga
- Pan lekarz w szpitalu stwierdził że to niby (nie od kleszcza) i mam iść do dermatologa by zobaczył od skóry co się dzieje...

Jakiś czas temu wyskoczyło mi to samo, lecz w tępie ekspresowym mi się zrobiło takie samo na lewej nodze pod kolanem, tam kleszcza nie miałem a to boli, ropieje i szczypie nie fajnie :( Martwię się o to bo jeżdżę od lekarza do lekarza i nie wiem co z tym robić... Na badania NFZ czekać 3 miesiące jeszcze?! chyba nie... wole prywatnie się wybrać lecz nie wiem gdzie :/

Pozwoliłem sobie zrobić nie ciekawe zdjęcie tego jak to wygląda na prawej nodze gdzie miałem kleszcza...
Zdjecie: http://fooh.pl/pokaz/3391851316.jpg

Pozdrawiam