Nietypowy problem z gardłem... :(

napisał/a: infor7 2007-04-05 10:34
Witam,mam 20 lat i problem z gardłem który trwa conajmniej 5 lat... Otuż ciągle po sciance gardła spływa nieprzyjemna w zapachu wydzielina którą co chwilę muszę odpluwać... również gardło prawie ciągle mnie boli (już sie przyzwyczaiłem),mam w nim chyba zapalenie bo pojawiają sie te białe gródki :/. Mam już dość antybiotyków które niby na chwile popawią stan gardła a puźniej jest to samo...
Byłem u wielu lekarzy, mialem robione prześwietlenie płuc, rendgen zatok- odnosnie spływającej wydzieliny, nic to niewykazało niepokojącego. Również wymasy z nosa.Miałem przepisane leki antyalergiczne które troche pomogły ale na krótko... więc znów jest to samo..
Jak można okrągły rok mieć taki problem z gardłęm??:/ Czy zna ktoś podobne przypadki...? Czego to może być przyczyną... naprawde prubowałem prawie wszystkiego już...
napisał/a: Peter 2007-04-05 11:04
Podaj ostatni wynik wymazu. Wiele bakterii uważanych za fizjologię, wcale nie jest florą fizjologiczną. To tak jak z E. coli, fizjologicznie występuje w przewodzie pokarmowym, ale w przypadku infekcji ukł. moczowego robi poważne problemy (nawet z zapaleniem krwotocznym włącznie, w zależności od serotypu).
napisał/a: infor7 2007-04-05 23:03
Podaje link z badaniami które mam w domu, o ile to pomorze....

http://www.speedshare.org/nZ4eXDdER3
napisał/a: Peter 2007-04-06 07:44
Wyniki jednoznacznie wskazują na alergię. Ale lekarz powinien przynajmniej ustalić przyczynę (testy alergiczne z pewnością coś by wykazały). Nie wykluczone też, że jest współistniejąca infekcja.
napisał/a: infor7 2007-04-06 09:07
bylem u prywatnego bardzo dobrego lekarza,też niejest w stanie stwierdzić jak narazie co to może dokładnie być.... miałem robione testy alergiczne, wykazały głównie to co u większości osób... roztoczta i minimalnie trawy, ale przecież niewszędzie są roztocza a mimo to niema różnicy czy jestem w klimatyzowanym budynku czy w innym miejscu :/, wydzielina jest bardz denerwująca... i to gardło które ciągle jest czerwone :/ troche zimnego picia i już mam lipe :(
napisał/a: Peter 2007-04-06 09:24
Żeby cokolwiek więcej powiedzieć, musiałbym widzieć wyniki wymazu. Poza tym testy alergiczne mają tylko charakter wskaźnikowy, jeśli coś wychodzi, to trzeba przyjąć, że tutaj jest problem. Trafienie na właściwy alergen może być bardzo trudne. Istotne też jest, jak duża była reakcja na roztocza. A one są praktycznie w każdym pomieszczeniu (klimatyzacja lub nie ma tu znikome znaczenie).
Zdecydowanie masz za wysoki poziom IgE, to sugeruje alergię. Czy leki p/alergiczne miałeś i czy był jakiś efekt. Jeśli tak, to jakie to były leki?
I jeszcze jedno, czy mieszkasz w obszarze o dużej emisji spalin, zapyleniu? I czy robiono Ci także testy alergiczne kontaktowe, które pokazują alergię/nadwrażliwość na związki chemiczne i metale.
napisał/a: infor7 2007-04-06 10:25
Kontaktowych testów niemialem,tylko te z tym nakłuwaniem:), mieszkam na wsi,ale w mieście jestem codziennie... (mam w domu psa ale to chyba niewpływa aż tak na alergię bo w innych miejscach sie neizmienia). Leki które miałem to: Rhinocort, Cirrus, Singular ; na pewien czas to nawet pomogło dosyć znacząco ale odczuwałem znów dziwną suchość w gardle.POmogło to oczywiście na tą wydzieline a nie na również problem gardła... chyba że może to jakoś ze sonbą wspułreagować... // a i wymazu niemoge znaleźć :/ niewiem czy mam te wyniki wogule w domu :(
napisał/a: Peter 2007-04-06 11:38
Wartałoby uzupełnić te testy. Zastosowane leki były typowymi na alergię. Niestety, większość z nich daje skutki uboczne w postaci suchości, a nawet przekrwienia błon śluzowych. Na chwilę obecną (bo nie mam więcej danych) mogę polecić krople do nosa Euphorbium compositum SN. Należy je stosować ok. 3-4 tyg dla uzyskania efektu. Można je kupić w aptece bez recepty. Natomiast do inhalacji do ust polecałbym Cromogen EB areosol (musi wypisać lekarz) i problem może być z jego dostaniem. Niestety, kromoglikany wychodzą z mody, bo podobno sa przestarzałe. Moja opinia jest całkiem inna, ale w medycynie niestety też jest moda na leki, i wiele skutecznych leków jest zastępowanych innymi,niekoniecznie lepszymi.
napisał/a: infor7 2007-04-06 12:01
Wielkie dzięki za info:) Sprubuje zastosować te leki, dam znać jakie będą rezultaty;) Jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś pomysły też słucham;)