Nietypowy ból podczas próby stosunku a hemoroidy

napisał/a: sylwiaksy 2015-03-04 22:18
Witam, piszę tu nie pierwszy raz i zawsze uzyskiwałam odpowiedź. Dlatego też kolejny raz bardzo proszę o radę.

No więc problem jak w temacie. Podczas stosunku z partnerem, bliżej wyjścia pochwy odczuwam niesamowity ból, który to utrzymuję się jeszcze po odbyciu stosunki przez co najmniej 1 pełny dzień. Byłam u ginekologa, który nie stwierdził żadnych infkecji, bądź innych tego typu dolegliwości czy chorób. Jedyne co powiedział to że zauważył lekkie tyłozgięcie macicy, które tak naprawdę nie powinno być problemem. Boli mnie przy każdej pozycji, czuję takie napieranie. ALE.. mam hemoroidy. I właśnie tutaj pojawia sie moje pytanie. Czy hemoroidy mogą mieć wpływ na tą dolegliwość? Czasem mam wrażenie, że kiedy lekko je podlecze jest nieco lepiej. Ale zastanawia mnie sam fakt. Czy hemoeroidy mogą mieć wpływ na ból pochwy podczas stosunku? Czy to tak naprawdę może mieć coś z tym wspólnego? Proszę o pomoc, bo już po prostu psychicznie nas to z partnerem wykańcza.
napisał/a: jetta1 2015-03-05 10:44
jakie badania wykonał lekarz?
rodziłaś już?
czy poza bólem masz jakieś inne objawy w okolicach waginy? nieprzyjemny zapach? swędzenie? upławy?
napisał/a: sylwiaksy 2015-03-05 16:16
Nie rodziłam. Mam 22 lata. do ginekologa chodze bardzo regularnie poniewaz biore tabletki antykoncepcyjne. Mialam robione podstawowe badanie, cytologie oraz usg dopochwowe zadnych anomalii z wyjatkiem lekkiego tylozgiecia macicy ktore jest podobno nieznaczne i nie powinno byc przeszkoda w swobodnym wspolzyciu, tymbardziej ze jeszcze ok 1,5 roku temu absolutnie nie mialam zadnych takich dolegliwosci. Czasowo powiazalam to z wystapieniem hemoroidow, poniewaz kiedy one sie pojawily zaczelam odczuwac ból. Tylko zastanawiam sie czy jedno z drugim rzeczywiscie moze miec zwiazek?
napisał/a: jetta1 2015-03-05 17:13
sylwiaksy napisal(a):Nie rodziłam. Mam 22 lata. do ginekologa chodze bardzo regularnie poniewaz biore tabletki antykoncepcyjne. Mialam robione podstawowe badanie, cytologie oraz usg dopochwowe zadnych anomalii z wyjatkiem lekkiego tylozgiecia macicy ktore jest podobno nieznaczne i nie powinno byc przeszkoda w swobodnym wspolzyciu, tymbardziej ze jeszcze ok 1,5 roku temu absolutnie nie mialam zadnych takich dolegliwosci. Czasowo powiazalam to z wystapieniem hemoroidow, poniewaz kiedy one sie pojawily zaczelam odczuwac ból. Tylko zastanawiam sie czy jedno z drugim rzeczywiscie moze miec zwiazek?

hemoroidy to żylaki odbytu więc szczerze powiedziawszy nie wiązałabym ich z tymi dolegliwościami.
Bierzesz jakieś leki? Może to infekcja, która powoduje ból? Może posiewy z pochwy rzuciłyby jakieś światło na Twoje dolegliwości? Odczuwasz tylko ból? czy pieczenie również? Czy w momencie czucia bólu masz problem z oddaniem moczu? Nie zauważyłaś podrażnienia skóry w tych okolicach? otarć? zmian skórnych? pęknięć?
napisał/a: sylwiaksy 2015-03-06 11:22
Watpie by to byla infekcja. Juz bylam leczona kiedys na grzybice i infekcje rowniez. Ostatnia wizyta u lekarza byla w grudniu i wyszlo ze wszystko jest w porzadku. W dodatku mam bardzo dobre wyniki cytologii. Ginekolog nie wie co to moze byc. byc moze to wplyw tabletek antykoncepcyjnych? Zamierzam je odstawic. Aczkolwiek przy moim samobadaniu ostatnio uciskajac na tyl sciany pochwy blisko odbytu wlasnie poczulam ten sam bol co przy stosunku. Pojawilo sie to rownoczesnie z hemoroidami dlatego wiaze jedno z drugim, czytalam tutaj juz gdzies ze jedna dziewczyna tez miala ten sam problem co ja, nic nie wychodzilo i rowniez miala hemoroody. Dlatego o tym pomyslalam.
napisał/a: finezjaxx 2015-03-12 13:50
No ale mówiłaś mu o tej dolegliwości?
Bo to jest ważne w takiej sytuacji, by poinformować lekarza gdy coś złego się dzieje.
napisał/a: Amadeusz10 2015-03-13 09:25
Hemoroidy powodują często uczucie pulsowania w odbycie. Może właśnie spróbować najpierw wyleczyć hemoroidy. Dobrze jest przy tym obniżać ciśnienie krwi. Podwyższone ciśnienie powoduje rozsadzanie żył w odbycie, które to nazywamy hemoroidami. U mnie powodem hemoroidów była kawa. Musiałem z niej zrezygnować. Czasami jednak nachodzi mnie ochota na kawę, więc raz na jakiś czas wypiję sobie jedną, jak dwa lub więcej jednego dnia, to od razu pojawia mi się pulsowanie w tyłku.
Dobrze jest też jeść więcej błonnika, np. w otrębach. Poprawiają one perystaltykę jelit. Chodzi o to aby kał był miękki. jak jest twardy (zatwardzenia), to uciska tętnice i żyły w odbycie. Blokując odpływ krwi w odbytnicy, powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych (hemoroidy).