Nietypowe zmiany skórne

napisał/a: adukan 2012-07-07 03:06
Od kilku miesiecy borykam sie z problemem zmian skornych w okolicy biodrowej (tylko z jednej strony ciala).
Dermatolog rozklada rece, 3 rozne diagnozy w ciagu kilku miesiecy i finalnie nie ma pojecia co mi jest.
Grzybica wykluczona (badania ujemne). Alergia - praktycznie nierealne (unikanie wszelkich alergenow nic nie dalo).

Caly czas pojawiaja sie nowe zrodla w okolicach poprzednich zmian.

Wyglada to mniej wiecej tak:
[img]http://www.wbx03.iswift.eu/zmiany-skorne-201207.jpg[/img]

Swedzi, czasami dosc intensywnie, czasami w ogole. Zaczyna sie od niewielkich czerwonych grudek. Nastepnie rozrasta sie i przybiera bardziej intensywny kolor.
W kilku miejscach zmian skora dodatkowo stracila pigment (jest biala) - to moze miec zwiazek, ale tez rownie dobrze moze to byc calkowity zbieg okolicznosci innej choroby - bielactwa nabytego. Plamy bielacze jednak nie niepokoja mnie zbytnio. Glownie martwi mnie to powazniejsze schorzenie.

Stosowane przez kilka tygodni masci kortykosteroidowe nie pomagaja.

Co to moze byc??
napisał/a: tulipanek7 2012-07-14 08:56
moze sproboj brac wapno przez jakis czas ,miejsca te nasmaruj jakos moscia ktora to nawilzy .Mialam podobny problem z dzieckiem i jego raczka .Lekarze leczyli go na liczyli go masciami na grzybice inny na luszczyce a inny jeszcze podejrzewal atapowe zapalenie skory .Reka parrala sie trzy miesiace ,raz bylo lepiej raz gorzej .Skora z raczek sie poobierala ,wychodzily dziwne male bable ,byly robione testy na alergie .Wkoncu ja wpadlam na pomysl zeby zaczol brac wapno -bo juz powychodzily mu male swedzace bomble na twarzy ,a na recach sie robily rany .Jak zaczol brac wapno ,bomble sie zmiejszyla i po kilku dniach zeszly a rece zaczely sie goic po malu .Dodatkowo kupilam w aptece jakis krem na bazie naturalnej ,bez perfum i jakis dodatkow ,jest to jakis Purnatur . Dzisiaj raczki sa zdrowe ,wszystko sie wygoilo .Wczesniej lekarze go leczyli 3 miesiace .Takze mysle ze mozesz sprobowac brac wapno i obserwowac te miejsce -moze to pomoze .