nietypowe zatrucie - ból żołądka i wymioty

napisał/a: aguusia88 2015-11-15 22:09
witam, w czwartek zjadlam niezdrowe jedzenie tj fastfood. po powrocie do domu odczulam silny bol brzucha - zoladka.nie wiedziala jak sie ratowac. pierwszy raz odczulam taki bol. wywolywanie wymiotow pomoglo mi. w calym gornym odcinku odczulam pieczenie zw z tym jedzeniem. bol sie utrzymywał cala noc, w piatek pogotowie mnie zabralo do szpitala na sor, a dokladnie to obok do pokoju, dyzurny chirurg przejrzal moja teczkę medyczna, powiedzial ze nie ma nic do roboty bo to dzialja internisty, przepisal nospe, polprazol i malox i zalecil brac.stwierdzil ze podraznilam zoladek. nic juz nie pilam ani nie jadlam.w sumie to nie mialo sensu bo wymiotowalam, po zazyciu lekow wymiotowalam w ciagu 30-60 min nie wiem czy sie wchlonely. bol nie ustepowal. w sobote poszlam do przychodni na dyzur.dostalam zastrzyk przeciwbolowy i lekarz kazal brac kreon bo uwazal ze to podrażnienie trzustki. jesli ne przejdzie to wbic sie na sor i mowic o podejrzeniu zapalenia trzustki. i dzisiaj bylam na sorze, panie zdziwione ze bez skierowania ,ze sa dyzurne przychodnie, ja tłumaczę. zrobily ekg, wzięły krew na badanie. daly raingast w kroplowce i wypuscily bo krew w normie, trzustka tez. po tej kroplowce poczulam tylko "jeżdżenie" po ukl. pokarmowym, wzdecia cos tego typu. mam nie brac kreonu bo nie ma sensu. byly zdziwione ze chirurg wtedy nie zrobil mi badan usg.lekarka kazala brac polprazol 2 razy dziennie, nawet na pusty zoladek. moge zaczac jesc, kleik, biszkopty, kisiel, na drugi dzien cienki krupnik, ale co z tego jak mi sam kisiel lezy na zoladku, czuje uscisk.

w przypadku jelitowek człowieka goni na wc a tu mam odwrotnie, mam biegunke ale musze na siłę

jutro ide do lek poz bo l4 bo nie wiem co mam robic dalej

mam polipowatosc rodzinna, mialam stwierdzony refluks ale lekow już nie biore, jestem po kolektomi.
napisał/a: aguusia88 2015-11-19 13:48
przyjmuje polprazol raz dziennie i tak odczuwam zgage. zaczelam jesc od poniedzialku-kleik, we wtorek-biszkopty, srode-mala porcja zupy, dzisiaj danio i 2 kromki chleba, potem planuje mala zupke.
napisał/a: theblackcat 2015-11-19 22:01
Nie przesadzaj z ipp bo blokujac kwas zoladkowy zoladek moze sie zaczac bronic i wydzielac jeszcze wiecej soku zoladkowego
napisał/a: aguusia88 2015-11-19 22:29
popoludniu po zupie mnie chwycilo, druga dawka nie pomogla tak jak malox. do teraz odczuwam zgage w mniejszym stopni i przelewa mi sie. chciałam sie umowic na gastroskopie nawet prywatnie to termin jest dopiero za kilka dni.
napisał/a: mlodyuu 2015-12-07 09:49
Na Twoim miejscu, zanim pójdę do kolejnych lekarzy, kupiłbym multilac synbiotyk. W składzie zawiera szczepy dobrych bakterii, które unormują problem żołądkowy.