Nietypowa wysypka głownie w zgięciach ciała.

napisał/a: nisiaaaaa 2011-01-28 21:08
Witam,
Mam 21 lat. Mój problem związany jest z wysypką. Wysypką w ogołe mnie nie swędzi ani nie boli. Na początku pojawiły się małe drobne krostki na udach i w pachwinach, następnie w zgięciach kolan i trochę na łydkach. Obecnie wysypkę mam również na bokach brzucha, pod pachami, oraz w zgięciach łokci. Wysypka jest raczej symetrycznie rozmieszczona i występuje głównie w zgięciach. Krosty które powjawiły się jako pierwsze nie zniknęły ani nie zmniejszyły się. Są wieksze, bardziej czerwone i troche się łuszczą. Powstają niekiedy małe strupki, mimo, że wcale się nie drapie. Wysypkę mam od około 10dni.
Nigdy nie miałam żadnego problemu ze skórą. Nie wiem więc z czym może mieć związek moja wysypka. Czy jest to jakas choroba skóry? czy alergia? czy może ma to jakieś połączenie z moim gardłem. Od 1 stycznia chorowałam na gardło. Dostałam dwa antybiotyki najpierw "Klarmin" pozniej "Ospen". Niby pomogło, czułam się juz dobrze, migdały wróciły do normy, ale gardło cały czas mnie lekko bolało. (ostatni antybiotyk brałam mniej wiecej prawie 3tygodnie temu) Obecnie, czyli po miesiącu pobolewania... mam chorą krtań. Gardło raczej nie boli, ale mam mocną chrypę. Wczoraj byłam z wysypką u lekarza Ogólnego. Lekarz powiedział, że naprawde nie wie skad ta wysypka. Ze wyklucza raczej jakiekolwiek choroby zakaźne typu różyczka, ospa. Zbadał również gardło i kazał płukać. Powiedział, że nie ma zadnych nalotów i to zwykle przeziębienie. Zalecił wizytę u dermatologa, więc od razu po Ogólnym pojechalam do dermatologa.
Pani dermatolog raczej nie wiedziała co to... po wywiadzie stwierdziła, że być może to od niedoleczonego gardła i dała mi kolejny antybiotyk "Sumamed". (dodam, że dowiedziałam się m.in po pieczątce i w necie. ze Pani dermatolog nie jest lekarzem dermatologiem, tylko zwykłym lekarzem). Sprawdziałam, żę antybiotyk ten stosowany jest do leczenia chorób wywołanych przez paciorkowce. Zrobiłam więc dzisiaj pełną morfologie + ASO + ZELAZO i wszystko wyszło w normie. ASO mam 60,0 IU/ml.

Nie wiem więc co robic. "Sumamed" chyba nie bedę brała. skoro ASO mam w normie a antybiotk ten jest na paciorkowce. Co robic? gdzie pojsc? Myślicie, ze wysypka moze miec jakikolwiek zwiazem z gardłem? czy moze z choroba skory lub z jakas alergia? raczej na nic nie byłam uczulona. napewno po weekedndzie pojde jeszcze raz do innego dermatologa, ale co Wy myslicie? jaka jest Wasza opinia? Martwie się bo wysypka dosyć szybko sie rozpzestrzenia i zamiast znikać staje sie brzydsza.
czekam na Wasze opinie i pomoc. POZDRAWIAM serdecznie.:)
napisał/a: Weigela 2011-01-28 23:56
To odmiana grzyba,samo nie przejdzie.Będzie się powiększało.Przez 5 dni myj głowę Nizoralem i piankę z włosów rozprowadź po ciele i zostaw na 4 - 5 minut. A te plamki możesz dwa razy dziennie smarować kremem Travogen-tylko ,że jest on na receptę.Najlepiej zajdź do dermatologa.
napisał/a: nisiaaaaa 2011-01-29 09:51
Dziękuję bardzo. Przyznam, że trochę niedowierzam i jestem zaniepokojona:( Grzybica? nawet nie mialam gdzie sie zarazic. siedziałam w domu chora lub przeziębiona dłuzszy okres. ;( napewno to grzybica?:(
Jesli można wiedzieć jaka odmiana to grzybicy? Chciałabym jakies info w necie jeszcze znalezc.
Jaki lek moge kupic dzisiaj? dobry i bez recepty? nie mam możliwości pójść dzisiaj do dermatologa. Najszybciej w poniedziałek.
napisał/a: Weigela 2011-01-29 10:40
Grzybica pewnie źle Ci się kojarzy,ale to tak nie do końca.To są zmiany grzybiczne,mogą być np od łupieżu w głowie,nawet jak Ci się wydaje,że go nie masz.Bardzo dużo takich zmian na ciele bierze się ze skóry głowy.Mi też coś takiego się z tyłu koło nad pachami.No ,ale najlepiej idź do lekarza,bo może się mylę.Nie musisz się tak spieszyć z wizytą,bo to po mału będzie się powiększać.
napisał/a: nisiaaaaa 2011-01-29 11:04
Nigdy nie miałam łupieżu. Włosy myje codziennie i dbam o higienę. Nigdy łupieżu nie miałam. a Nawet jesli to miałoby się pojawić od łupieżu... to dlaczego pierwsze krosty pojawiły sie na udach i w pachwinach?:((
Krosty na początku wygladaja niewinnie, małe okrągłe zgrubienia na skórze. Póżniej robią się czerwone, poźniej coraz wieksze, dozległe.. na końcu albo się łuszczą, albo powstają z nich małe strupki.
napisał/a: nisiaaaaa 2011-01-30 12:15
Czy może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł co może mi być? Od czego ta wysypka?
Smaruje się od wczoraj maścią Terbiderm - jak narazie bez najmniejszych efektów.
napisał/a: Weigela 2011-01-30 13:45
Smarować trzeba 2-3 tygodnie.Dopiero potem mogą pojawić się efekty.Jak pójdziesz do dermatologa to daj znać co powiedział.
napisał/a: nisiaaaaa 2011-01-30 14:38
Pewnie. Dam znac. Jutro od rana bede dzwoniła, może da rade zarejestrować mnie juz na jutro, bo wysypki mam naprawde coraz wiecej:(.
Porownaj drugie zdjecie i te, które teraz wkleiłam. Te krosty mam w zgięciu pod kolanem.
Z dnia na dzien corac wiecej krost, te stare zamieniają się w strupki:(
[attachment=0:2up6uop7]ww1.jpg[/attachment:2up6uop7]
napisał/a: dafff 2011-01-30 19:06
Weigela napisal(a):To odmiana grzyba,samo nie przejdzie.Będzie się powiększało.Przez 5 dni myj głowę Nizoralem i piankę z włosów rozprowadź po ciele i zostaw na 4 - 5 minut. A te plamki możesz dwa razy dziennie smarować kremem Travogen-tylko ,że jest on na receptę.Najlepiej zajdź do dermatologa.


na jakiej zasadzie stwierdzasz, że to jest grzybica?


Na początku myślałam, że to AZS ale piszesz, że nie swędzi. Ogólnie to wygląda na jakiś wyprysk alergiczny no ale dziwne jest to, że nic sie z tym nie dzieje. Mi osobiście na grzybice to nie wygląda. Ta pani "dermatolog" u której byłaś nie powinna się brać za przypadki o ktorych nie ma zielonego pojęcia. Idź do porządnego dermatologa i zobaczysz co on na to powie. Jeżeli będzie to wyprysk to pewnie dostaniesz sterdy. Daj znać bo aż jestem ciekawa. Pozdrawiam.
napisał/a: nisiaaaaa 2011-01-31 23:04
ehhh/ Byłam dzisiaj u dermatooga. Ogólnie jestem załamana. Nie wierze mu jeszcze w jego podejrzenia.
Lekarz podejrzewa przyłuszczyce ;( i mowi, ze sterydy moga jedynie objawy załagodzic. ale nie wylecza.. ze choroba mija po miesiacach lub latach. ;(
Jutro ide na badania krwi, bo chce wykluczyc inne choroby. Wstepnie trzyma sie przyłuszczycy i powiedział, ze bedzie jeszcze sie konsultowal z innym lekarzem :( napewno odwiedze jeszcze jednego dermatologa.
Czy ktos wie.. kto pobiega wycinek do badania? jak to załatwic? ile sie czeka na wynik?
napisał/a: nisiaaaaa 2011-02-01 18:15
Byłam u innego dermatologa dzisiaj. Jego diagnoza to Łupież różowy Giberta. Nie wiem juz komu wierzyc i na co mam sie leczyc. Wysypka coraz wieksza...:( obejmuje wiecej parti.
Jakie zrobic badania by potrwierdzic ktoras z tych chorob? gdzie sie zglosic by wykonac takie badanie i na czym polega? - prywatnie.
napisał/a: dafff 2011-02-02 11:45
Niestety taka praca dermatologa, że nie da się od razu zdiagnozować niektórych chorób. Pozostaje Ci pobiegać troche po tych dermatologach albo szpital dermatologiczny i wezmą cię na oddział.
Jeżeli chodzi o badania specjalistyczne to dermatolog powinien cie tam skierować.