Nietrzymanie moczu

ewelin007
napisał/a: ewelin007 2015-04-04 20:32
Witam, mam problem nietrzymania moczu w sytuacji kiedy ćwicze poprzez podskoki,np w trakcie zumby.Kiedy rano chce oddac mocz to tez czuje jakbym nie mogła tego moczu oddac do końca, musze sie napinać w tej sytuacji.Zauwazyłam ze dzieje sie tak wówczas gdy od razu nie wstane po przebudzeniu do toalety, jak w pierwszym momencie poczuje ucisk na pecherz.Lekarz zapisał mi Touzurin.Czy te tabletki pomoga faktycznie na tą dolegliwość?Czy Driptane może zastapić Touzurin?Aha, wyczytałam gdzies na necie ze kawa powoduje nasilenie takich dolegliwości, w takim razie jaka ilość kawy mi nie zaszkodzi?Pozdrawiam i prosze o pomoc.
Diagnostyka
napisał/a: Diagnostyka 2015-04-22 21:48
Przede wszystkim nie ma nic lepszego niż ćwiczenia mięśni Kegla, które powinnaś wykonywać codziennie. Jeśli opanujesz technikę napinania mięśni krocza, możesz ćwiczyć siedząc przy biurku, czekając na autobus, podczas prac domowych bez zwracania na siebie uwagi otoczenia.
napisał/a: kornelia30 2015-04-30 15:12
Moja mama zmagała się z podobnym problemem. Nie pomagały żadne wkładki, leki itd. W internecie znalazłam informację o możliwości wykonania rewitalizacji okolic intymnych za pomocą lasera. W Poznaniu tylko w jednym miejscu jest dostępna ta usługa (lekarze-poznan.eu) Po zabiegu wszystko wróciło do normy.
napisał/a: jakon 2015-05-21 12:45
może zamiast leczyć, lepiej zapobiegać takim dolegliwościom, warto zajrzeć do artykułu http://www.adammichalski.pl/czeste-wizyty-w-toalecie-choroba-ukladu-moczowego-2/
napisał/a: agrestowa 2015-06-06 11:29
Moja babcia zaczęła mieć ostatnio ten problem. Kupiłam jej polecone w aptece specjalne podpaski Tena Lady, takie ze skrzydełkami, żeby nie brudzić ubrania. Dodatkowo zaczęła ćwiczyć i jest pod kontrolą lekarza. To jest bardzo trudny problem, nawet nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo...
napisał/a: jakon 2015-06-08 13:09
A jak sobie radzicie z tym problemem w miejscach publicznych? Mam na myśli plaże miejskie, baseny zbliża się okres wakacyjny i czy stosujecie jakieś specjalne wkładki - nie wiem które niwelują nieprzyjemny zapach.
napisał/a: janek_r 2015-06-23 21:56
Moja dziewczyna miała taki problem, nic jej nie pomagało, dopiero po specjalistycznym zabiegu poczuła ulgę.

Tak jak ktoś pisał wcześniej, skuteczna jest metoda laserowa - np. za pomocą lasera Aphrodite, tutaj jest trochę informacji, jakby ktoś był zainteresowany: http://ginekolog-michalik.pl/laser-aphrodite-rewitalizacja-laserowa-pochwy-i-sromu/.
napisał/a: agrestowa 2015-06-24 21:53
Tamaraara, Teena są bardzo dyskretne, dopasowują się do ciała, są cieniutkie i mają bardzo wysoką chłonność. Są różnych rozmiarach i stopniach absorbcji, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Pochłaniają też zapach.
napisał/a: gwiezdna 2015-07-06 15:17
To prawda, moja mama ma takie, są one bardzo chłonne i skuteczne.
Bardzo pomagają w pozbyciu się przykrego zapachu, po prostu nie przepuszczają go, co teraz w te upały jest wręcz wybawieniem.
napisał/a: agataw1 2015-07-27 12:12
Zapraszam do naszego Centrum Rehabilitacji Constance Care w Kierszku - Gmina Konstancin -Jeziorna. www.constancecare.pl
Mamy specjalistyczny sprzęt najnowszej generacji , do ćwiczeń dna miednicy . Zapraszamy do odwiedzin naszej strony i do przeczytania artykułów na ten temat.
Pozdrawiam serdecznie
napisał/a: agrestowa 2015-07-30 22:37
Fajna sprawa, ale nie każdego stać na taką pomoc. Artykułów w sieci jest wiele - i bardzo dobrze, bo o problemie NTM powinno się rozmawiać otwarcie, aby osoby, które z nim się zmagają nie czuły się wyobcowane, upokorzone i samotne. Btw. jeśli chodzi o te Tena Lady to można sobie na stronie zamówić darmową próbkę. Sprawdzałam i przychodzą w dyskretnym opakowaniu, które nie zdradza zawartości. Doszło jakoś po tygodniu jeśli dobrze pamiętam.
napisał/a: gwiezdna 2015-08-02 16:23
[img]http://static.pokazywarka.pl/thumbs/5988799/15817342.jpg[/img]

Tak wygląda wkładka urologiczna ultra mini. Według mnie jest całkiem dyskretna i doskonale spełnia swoją rolę. Moja mama zakłada je jak wychodzi z domu w spodniach, ale w sumie to raczej się z nimi nie rozstaje to znaczy spodniami to dla niej duże jest udogodnienie :)