Nietrzymanie moczu

napisał/a: Johno 2015-01-11 11:24
Witam, mam o to taki problem od około 1,5 miesiąca mam problem z oddawaniem moczu, tzn nie mam potrzeby iść do toalety a za kilka minut przyciśnie mnie tak ze nie potrafię go utrzymać, dodam ze sprawdzałem nawet aby pić mniej myślałem ze to coś pomoże a tu nic, do tego doszło kilka dni temu złapało mnie tak nagle ze nie zdążyłem do toalety i po prostu obsikałem całe spodnie ;(, brałem już dwa antybiotyki bo było podejrzenie jakiejś bakterii czy czegoś innego ale bezskutecznie, robiłem nawet badanie moczu które wyszło bardzo dobre nie ma na nim nic niepojącego, dodam ze czasami przy schylaniu bolą mnie plecy nad samym dole, nie wiem co robić to nie pozwala normalnie funkcjonować proszę was o pomoc
napisał/a: Amadeusz10 2015-01-11 17:01
To się czasem nazywa ,,parcia na mocz''. jest to typowy objaw u ludzi z pęcherzem nadreaktywnym. Jest o tym sporo informacji w internecie. Infekcja w drogach moczowych może mieć podobne objawy, jednakże nieleczona może powodować trwałe uszkodzenia, np. nerek, lub przejść w stan przewlekły i wtedy jest gorzej jest leczyć. Dlatego lekarz zaczyna od likwidacji infekcji.
Najważniejsza sprawa to zrobienie posiewu moczu na bakterie i grzyby. Mocz należy przynosić do laboratorium tuż przed zakończeniem pobierania próbek a nie rano, bo patogeny mogą wyginąć w kwaśnym moczu do tego czasu. Jak nic nie wyjdzie, to można zrobić sobie jeszcze wymaz z cewki na bakterie atypowe. To takie które nie wychodzą w typowym posiewie. Do takich bakterii można zaliczyć Chlamydię trachomatis, Mycoplasmę czy Ureoplazmę.
Jak nic nie wychodzi, to można pomyśleć o leczeniu na pęcherz nadreaktywny.
Kręgosłup może mieć również wpływ na pęcherz i mieć z nim powiązanie , szczególnie jeżeli w ostatnim czasie miałeś jakiś uraz, lub bóle. Tutaj jest tabela oddziaływania poszczególnych kręgów na dany organ - http://www.lalbavita.pl/wp-content/uploads/2012/04/kregoslup-i-odpowiadajace-mu-dolegliwosci-a.jpg .
napisał/a: Johno 2015-01-25 19:20
lekarz rodzinny przepisał mi jeszcze Ditropan 5mg 2x na dobę przez 15 dni po jednej tabletce i było w porządku przez ten czas, niestety wczoraj skończyły się tabletki a dziś znów goni mnie sikanie co chwile ( 30 min). Zapisałem się do Urologa ale muszę czekać 1,5 miesiąca, co mogę jeszcze zrobić żeby to zredukować?
napisał/a: Amadeusz10 2015-01-26 16:11
Aż dziwne, że od razu lekarz trafił w sedno. Z reguły lekarze zapisują antybiotyki. Przechodzisz długotrwałą i wyniszczającą antybiotykoterapię bez skutków. Dopiero w późniejszym czasie, gdy lekarz zauważy brak efektów, przechodzi na leczenie przyczyn neurologicznych, jak choćby pęcherza nadreaktywnego. Ditropan, to lek rozkurczowy. On nie wyleczy tego. On leczy skutki, a nie przyczynę. Przyczyny nie można tak łatwo wyleczyć. Tutaj masz info o tym leku - http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=724 .
Bardzo prawdopodobne, że jakiś uraz lub zwyrodnienie kręgosłupa może być tego przyczyną. Myślę, że w tej sytuacji, aby było najtaniej, powinieneś udać się do lekarza rodzinnego. On też powinien ci ten lek przepisywać, a nie za każdym razem chodzić do urologa i czekać w kolejce miesiącami.
Lekarz rodzinny dodatkowo może ciebie pokierować (powinien) do ortopedy, może kręgarza lub rehabilitanta, bo trzeba wyleczyć przyczynę, a nie leczyć skutki.
Przydało by się zrobić rezonans magnetyczny dolnej części kręgosłupa (odcinka lędźwiowego). To podstawa dalszego leczenia, ale jak znam życie nie będzie to takie łatwe uzyskać skierowanie i jeszcze czas oczekiwania. Zwlekanie może nasilać objawy i powodować pogłębianie zwyrodnienia.