"nieswoje nogi"

napisał/a: jola Banka 2006-08-05 21:59
Od tygodnie mój mąż ma uczucie "nieswoich" nóg. Czuje, że ma tylko nikłą władzę nad nimi. On określa to, że czuje się, jakby chodził w wodzie... Nogi są ciężkie, chodzenie i poruszanie nimi sprawia mu trudność.. Lekarz na pogotowiu stwierdził, że brak mu elektrolitów, bo muszę dodać, że ostatnio chodził 2-3 razy/tydz na siłownię. w ostatni czwartek (3.08) przyjął kroplówkę, od piątku podaję mu napój z elektrolitami - izostar. Jednak nie czuje on poprawy. Czy to coś poważnego z nim się dzieje?? Jestem przerażona!!! Może macie podobne doświadczenia, albo któryś z lekarzy mi coś napisze? proszę napiszcie, co to może być... W poniedziałek dopiero idziemy zrobić badania krwi.
napisał/a: radzikx 2006-08-06 17:39
witam! calkiem mozliwe ze to jest brak elektrolitow, mialem podobne zachowanie, ale ze skora twarzy oraz rekoma. mi tez kilku lekarzy powiedzialo ze jestem odwodniony. w rzeczy samej nie wiem czy to rzeczywiscie prawda, ale calkiem mozliwe. proponuje mezowi pic elektrolity jak i duze ilosci wody najlepiej wysokozmineralizowanej lub sredniozmineralizowanej, bowiem one zawierają najwiecej elektrolitow.Ja w sumie zyje z dolegliwosciami opisanymi w temacie "co mi jest..." juz drugi tydzien. z dnia na dzien zauwazam lekka poprawe, ale to nie jest jeszcze "to". dodatkowo proponuje zastosowac preparat magnezu z potasem np. ASPARGIN - 3x1tabletka, a dodatkowo magnez+wit .B6 2-3x1tabletka. Bardzo wazna informacja!! nie pic napojow typu coca cola bądź pepsi, poniewaz takie napoje wypukuja elektrolity (kwas szczawiowy). najlepiej woda mineralna opisana wyzej w ilosci conajmniej 1,5 litra/dzien. pozdrawiam.