Nieświeży oddech. Wyniki badań wymaz z gardła

napisał/a: akcent2 2013-07-26 22:37
Witam,

Byłem u internisty z dolegliwością nieświeżego oddechu, miała dać mi leki na grzybicę ale najpierw zaleciła badanie ogólne i wymaz z gardła i nosa.
Dodam że na języku robi mi się taki biało żółtawy nalot na tylnej części.

Dołączam wynikiz z których wyszło że mam jakieś paciorkowce, czy to może być przyczyną?
napisał/a: ~Anonymous 2013-07-26 23:31
Naturalna flora. Pozdrawiam.
napisał/a: akcent2 2013-07-27 08:59
Witaj,
Dobrze ale gdzie w takim razie szukać przyczyny?
napisał/a: ~Anonymous 2013-07-27 09:15
http://www.plastmed.pl/halitoza.html Tu poczytasz jakie są przyczyny i gdzie ich szukać. Pozdrawiam.
napisał/a: i96m 2013-07-28 23:41
Przyczyną nieświeżego oddechu może być m.in także refluks, chore zatoki i spływająca z nich wydzielina, niedoleczone zęby. Wymaz jest ok. Występują jakieś inne objawy?
napisał/a: akcent2 2013-07-29 18:08
Od jakiegoś czasu mam właśnie często katar i słaby węch. Jak wyjdę wieczorem i jest chłodno zaraz mam kaszel.

Zrobiłem usg zatok i wyszło tak:
Zataoki czołowe i prawa zatoka szczękowa prawidłowo powietrzne. Przyścienne zgrubienie błony śluzowej zatoki szczękowej lewej na ścianie bocznej zmniejszoną powierzchnią ww zatoki.

reflektus ? Hmm możliwe, chociaż nie miałem nigdy zgagi to czasami mam tak że z żołądka taką gorycza odbije mi się aż prawie do jamy ustnej, muszę wtedy przełkąć. Nie dzieje się to często ale czaami tak mam, raz na 2 miesiace.

Pozatym nie wiem co mogło by być przyczyną. Zęby mam zdrowe. Jak znaleźć przyczynę?
Do jakiego lekarza się udać? Byłem u internisty który kazał zrobić badanie na wymaz z gardła/ nosa oraz zatok. Z których tak naprawdę nic nie wynika więc nie trafił. Może udać się do innego?
napisał/a: i96m 2013-07-29 22:22
Te zatoki tak do końca zdrowe nie są jak widać. Myślę, że ogólnie możesz zgłosić się z tym problemem do laryngologa, skontaktować ze stomatologiem a postępowanie internisty jak najbardziej ok, może zaproponuje jakieś dalsze działania. Co do refluksu to zawsze możesz spróbować kupić lek z grupy inhibitorów pompy protonowej i zobaczyć czy działa. Warto też zaopatrzyć się w dobry płyn do płukania jamy ustnej, obserwować po jakich pokarmach albo w jakich okolicznnościach objawy się zaostrzają, czasem przyczyną są kryptowate migdałki np. u osób często chorujących na anginy. To wszystko może być tropem :)
napisał/a: akcent2 2013-08-21 21:02
ostatnio zauważyłem że jak tak porządnie przełknę ślinę to tak jak bym połykał coś z końca gardła. Tak samo dzieje się gdy płukam jamę ustną silnie miętowym płynem, wtedy czuję że muszę przełknąć tak jak by coś co mam na końcu podniebienia/gardła.
Czy to może być przyczyną lub jakąś informacją?
napisał/a: ~Anonymous 2013-08-21 21:23
http://refluks.republika.pl/objawy%20refluksu.html
Tu obszernie pisze na temat refluksu i objawów podobnych do twoich... Pozdrawiam.