Nieświeży oddech

napisał/a: karol692 2013-09-01 11:06
Witam, zakładam wątek, który będzie dotyczył tej dokuczliwej przypadłości, jaką jest nieświeży oddech. Niestety sporo osób zmaga się z tym problemem, dlatego warto zebrać wszystkie pomocne informacje w jednym miejscu.
Jak wiadomo mogą być różne przyczyny nieświeżego oddechu. Dlatego też chciałbym aby tu wypisać WSZYSTKIE możliwe badania, które mogłyby pomóc zwalczyć tę dolegliwość.

Na początek warto wybrać się do stomatologa. Jeśli przyczyną okaże się dziura w zębie, to paradoksalnie, ale mamy szczęście. Gorzej jeśli przyczyna nie leży w naszym uzębieniu. Wtedy trzeba szukać dalej. I tu moja prośba do Was, abyście wypisywali wszelkie możliwe badania, które pomogłyby wykryć i wyleczyć dolegliwość.

Pozdrawiam.
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-03 22:03
Stan zapalny jamy ustnej.
Stan zapalny gardła.
Cukrzyca.
Grzybica.
Migdały a raczej odkładanie się pokarmu w kryptach.
Refluks.
Brak higieny jamy ustnej.

Pozdrawiam.
napisał/a: karol692 2013-09-03 22:16
Dzięki Renesans.
Słyszałem jeszcze o nietrawieniu przez organizm laktozy / produktów mlecznych i stąd może pochodzić nieświeży oddech. Ponoć jest badanie które to sprawdza ?

I jeszcze co do grzybicy lub jakichś bakterii w jamie ustnej/gardle, to w jaki sposób to wykryć i podjąć ewentualne leczenie ? Wymaz z gardła ?
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-03 22:39
Tak, wymaz z gardła. Jeśli chodzi o nietrawienie laktozy to pierwsze słyszę.

Dodaję jeszcze jedną ważną sprawę. Bakterie bytujące na języku produkują gazy siarkowe. Te dają specyficzny zapach który bardzo dobrze udaje się wyeliminować za pomocą chlorhexedyny.Korzystając z tego preparatu należy pamiętać o niestosowaniu równocześnie z pastami zawierającymi fluor (pozostają czerwone przebarwienia które można usunąć tylko w gab. dentystycznym). Odstęp w stosowaniu to min. 2 godz.
Pozdrawiam.
napisał/a: karol692 2014-02-24 21:04
Renesans, jeśli chodzi o produkty mleczne, to znalazłem taką wzmiankę:

"Drugim czynnikiem powodującym nieświeży oddech może być spożywanie dużej ilości produktów mlecznych, mącznych i wysoko słodzonych. Społeczeństwem gdzie spożywa się najwięcej takiej wysoko przetworzonej i słodzonej żywności są amerykanie i tam też na problem z nieświeżym oddechem skarży się do 45% osób. Spożywanie takich pokarmów sprzyja nie tylko otyłości ale powoduje wiele problemów trawiennych i niestety nieświeży oddech. Pamiętajmy, że cukry i węglowodany to podstawowy pokarm dla grzybów czy drożdżaków, ich radykalne ograniczenie też może rozwiązać problem. Mimo, że jestem zwolennikiem metod naturalnych proszę nie dać się nabrać niektórym autorom czy publikacjom mówiących o cudownych zaletach jakiś gatunków miodu. Miód ma naprawdę wiele cennych właściwości ale nie zmienia to faktu, że jest to praktycznie sam cukier który jest doskonałą pożywką dla wielu grzybów, powoduje ich intensywny wzrost i dlatego musi być omijany z daleka.
Czasem warto zrobić testy alergiczne czy testy na nietolerancję pokarmową bo to również może być pomocne. Jeśli nie masz dużo pieniędzy na badania warto spróbować np. na jakiś czas diety bezmlecznej czy bezglutenowej. To tanie rozwiązanie być może da Ci odpowiedź co jest źródłem Twoich problemów".

aczkolwiek nie wiem na ile wiarygodne jest to źródło:
http://drnemooils.y0.pl/index.php/nieswiezy-oddech

Co sądzicie o tym i o stosowaniu na nieświeży oddech olejków ? Ktoś z was stosował olejki w tym lub innym problemie ?
napisał/a: ~Anonymous 2014-02-24 22:30
Jest tyle teorii ilu mędrców-takie oto moje zdanie.
Osobiście jako nietrawiciel laktozy i najprawdopodobniej glutenu mogę powiedzieć że nigdy nie miałam problemu z nieświeżym oddechem. W związku z tym że czytałam jeszcze inny twój wątek jak najbardziej polecam Ci zrobić testy pokarmowe. Również przeciwciała IgA. Jakiekolwiek picie olejków odpada. Płukanie ust olejkiem z drzewa herbacianego tak ale olejek dobrej jakości.
napisał/a: choryx20 2014-02-24 22:30
A co z zapaleniem zatok ? Z tego powodu rowniez moze byc nieswiezy oddech
napisał/a: ~Anonymous 2014-02-24 22:40
Może, jeśli jeśli mamy do czynienia z ropną wydzieliną spływającą po tylnej ścianie gardła.