Nieswiezy oddech

napisał/a: nudzimisiexd 2013-01-19 00:48
witam , mam 14 lat i mam problem z nieswiezym oddechem . 17 stycznia bylem u dentysty , powiedzial iz mam bardzo ladne zęby i nie widzi przyczyny nie swiezego oddechu(usunela mi kamien i ubytek) , mam sie zapisac o laryngologa jednak z gardlem nie widze nic niepokojacego , do nie przyjemnego zapachu z ust towarzysza mi takze :
-suchosc na jezyku i w calej jamie ustnej
-bialy nalot na jezyku ;/
Czy jest to zwiazane z laryngologiem - pytam sie eksperta
napisał/a: klinacz 2013-01-19 06:37
Nie jestem ekspertem ale borykałem się również z tym problemem. Nalot na języku może być skutkiem bakterii, które rozwinęły się w jamie ustnej, poprosiłem lekarza rodzinnego o wymaz z gardła, który wykazał obecność niechcianej bakterii.
Laryngolog jest od narządów głowy i szyi więc bada gardło, nos, uszy itp.
napisał/a: nudzimisiexd 2013-01-19 18:23
i co uporales sie z tym problemem?
napisał/a: klinacz 2013-01-19 20:22
Niestety problem dalej występuje ale w mniejszym stopniu, żołądek również może być powodem, dlatego miałem wykonywaną gastroskopię, która nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Teraz po stosowaniu antybiotyku na bakterię, którą wykazał wymaz, była znaczna poprawa podczas brania antybiotyku, ale wszystkie dolegliwości powróciły jak przestałem brać antybiotyk, i poprosiłem o kolejny wymaz czy bakteria została wyeliminowana, okazało się, że tak ale pojawiła się nowa ale nie wiem czy ona może za to odpowiadać, biorę właśnie antybiotyk dowiem się za tydzień lub dwa. Można spróbować stosować produkty do jamy ustnej takie jak Meridol Halitosis, które są przeznaczone właśnie do problemu nieświeżego oddechu.
Jeśli nie uda mi się wyeliminować problemu, będę konsultował się z laryngologiem, ponieważ do tej pory wszystko konsultowałem z lekarzem rodzinnym.
Przyczyny można szukać również w zatokach np. na podłożu alergicznym lub innych schorzeń.
Dziwi mnie trochę suchość jamy ustnej u Ciebie, w moim przypadku raczej jest normalnie, dlatego można podejrzewać kserostomie, która objawia się suchością jamy ustnej.
napisał/a: nudzimisiexd 2013-01-19 23:31
klinacz napisal(a):Niestety problem dalej występuje ale w mniejszym stopniu, żołądek również może być powodem, dlatego miałem wykonywaną gastroskopię, która nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Teraz po stosowaniu antybiotyku na bakterię, którą wykazał wymaz, była znaczna poprawa podczas brania antybiotyku, ale wszystkie dolegliwości powróciły jak przestałem brać antybiotyk, i poprosiłem o kolejny wymaz czy bakteria została wyeliminowana, okazało się, że tak ale pojawiła się nowa ale nie wiem czy ona może za to odpowiadać, biorę właśnie antybiotyk dowiem się za tydzień lub dwa. Można spróbować stosować produkty do jamy ustnej takie jak Meridol Halitosis, które są przeznaczone właśnie do problemu nieświeżego oddechu.
Jeśli nie uda mi się wyeliminować problemu, będę konsultował się z laryngologiem, ponieważ do tej pory wszystko konsultowałem z lekarzem rodzinnym.
Przyczyny można szukać również w zatokach np. na podłożu alergicznym lub innych schorzeń.
Dziwi mnie trochę suchość jamy ustnej u Ciebie, w moim przypadku raczej jest normalnie, dlatego można podejrzewać kserostomie, która objawia się suchością jamy ustnej.

u mnie jest troche dziwnie bo 30 minut po umyciu zebow - nalot i suchosc potem po 2 godzinach dziwny posmak ale co dziwne wszystkie testy wypadaja negatowynie czyli mowia ze mam swiezy oddech , kazdy test tak mowil , czy to poliaznie reki czy wkladanie palcow do gardla i wachanie , zawsze czulem - nic niby swiezosc , nikt mi nigdy nie powiedzial ze mam nie swiezy (raz kolega ale wtedy mialem chore gardlo) , mam wierzyc tym testom? moze tak naprawde mam paranoje?
napisał/a: klinacz 2013-01-19 23:43
W takim przypadku dlaczego wnioskujesz, że możesz mieć przykry zapach jeśli nie ma objawów o tym świadczących. Mimo to konsultacja z laryngologiem jest nadal wskazana, on będzie w stanie stwierdzić czy jest to jakieś schorzenie.
charlotte160
napisał/a: charlotte160 2013-06-14 07:26
Kazdego ranka po przebudzeniu mam suchość w ustach i okropny zapach, to jest straszne. Na szczęście mam płyn Elmex (bardzo mi pomaga i oddech staje się przyjemniejszy. Wczesniej uzywalam wielu płynów ale żaden się nie sprawdził dopiero Elmex pomógł mi pozbyć sie problemu:)