Niesutający, przewlekły katar

napisał/a: anecka1991 2006-08-31 20:00
Witam! Mam skończone 15 lat i niezwykle uciążliwą dolegliwość - przewlekły katar.
Nie wiem kiedy to się dokładnie zaczęło, ponieważ wiosną i latem nie mam aż tak mocnego kataru. Czasem trafi się jakieś przeziębienie albo mocniejsza grypa. Natomiast gdy przychodzi jesień i zima to tragedia! Łapię każdą infeckję! Cały czas chodzę zasmarkana :(.
Nawet kiedy nie mam kataru (latem też), w sensie, że ze mnie nie leci... to wieczorami "zatyka" mi się nos... żeby normalnie móc oddychać przez nos biorę krople. Może źle robię, ale już dawno biorę te krople za długo! Nazwa kropli to : XYLOMETAZOLIN.
Byłam z tym katarem dwa razy u lekarza rodzinnego. Przepisał mi właśnie te krople (tyle że miałam je brać przez 2-5 dni a nie ciągle...) oraz tabletki ZYRTEC i te tabletki miałam brać przez miesiąc jak dobrze pamiętam. W wakacje było ok.. Nie miałam aż takiego kataru.... W dzień wszystko ok... Ale wieczorami nos mi się zatykał i musiałam brać krople! Byłam nad morzem. Wróciłam i kompletnie jestem chora. Biorę SCORBOLAMID i tabletki na gardło CHLORCHINALDIN... a kropli nie mogę już bo mi z nosa leci krew. Tak mam wysuszoną błonę śluzową. Próbuję też inhalacji kroplami specjalnymi...
Nie wiem co robić :/
Proszę o radę najlepiej specjalisty !
Jeśli informację które udzieliłam nie są wystarczająco szczegółowe, to proszę pytać... Opiszę wszystko, byle pozbyć się tego kataru i przestać używać kropli !!

Czekam na odp, z góry dziękuję...
Pozdrawiam.
napisał/a: WACHA 2006-09-01 16:06
Powinnas dostac od swojego rodzinnego skierowanie do laryngologa albo alergologa!!! Xylometazolinu nie mozna stosowac dluzej niz 7 dni,poniewaz katar bedzie sie pozniej nasilac napewno!!! Mozesz brac dalej Zyrtec 1 raz dziennie i najszybciej zglos sie do laryngologa on przepisze krople ktore sa tylko na recepte (mozna je stosowac przez dlugi czas). Przyczyna kataru mozga byc jakies problemy z górnymi drogami oddechowymi (polipy zatok, krzywa przegroda nosowa ??!!!) ale to moze stwierdzic tylko laryngolog na badaniu.
napisał/a: anecka1991 2006-09-02 15:14
W tym problem, że ja nie wytrzymam badania u laryngologa, jak nie zemdleję to będzie cud :/
Jestem taka wrażliwa, że szok :( Boję się tego badania u laryngologa :/ A alergia to raczej nie jest... RACZEJ....
napisał/a: plb1985 2006-09-03 00:03
a jakiego badania u laryngologa tak się boisz? najpierw chodzi o zbadanie anatomii i wyglądu błon śluzowych nosa - także wkłada się taką cieniktką latarkę do nosa o ogląda co tam się dzieje...także bezboleśnie i bez strachu
taki przewlekły katar może sugerować przewlekłe zapalenie zatok obocznych nosa (lub innych też - bóle głowy?)
może to stwierdzić laryngolog
napisał/a: anecka1991 2006-09-03 13:30
Hmmm więc będe musiała iść do tego laryngologa.... Bojęęęę sięęęęę
napisał/a: plb1985 2006-09-03 20:37
naprawdę nie ma czego się bać...pewnie słyszałaś o ściąganiu ropy z zatok i myślisz, że Ciebie też to czeka - możesz się uspokoić - taki zabieg jest konieczny, kiedy inne metody zawiodą - ale o nich dowiesz się u lekarza
uszy do góry!
napisał/a: anecka1991 2006-09-04 15:04
No trudno... muszę pójść do tego lekarza...
najpierw pójdę do rodzinnego... byłam już dwa razy i nie dał mi skierowania do laryngologa i alergologa... pewnie przepisze mi znowu te kropelki które przedawkowałam i tabletki...:((
napisał/a: klauducha 2008-10-19 19:16
Witam
Ja mam katar od 5 lat... Wydaje mi się że probowalam juz wszystkiego. Katar jest przez caly rok z tym ze na wiosne i lato dosyc mniej uciazliwy wystarczy ze rano i wieczorem wysiakam nos.
Gorzej jest na jesien i zime jest to nieustajaca meczarnia.
Leczyłam się u mojego lekarza, który zawsze przepisuje mi krople butherin lecz one pomagaja tylko w trakcie leczenia z tym ze powoduja tylko splywanie kataru...
Wybrałam chyba wszystkie dostepne na rynku leki alergiczne.
Byłam u alergologa lecz badania nic nie wykazaly!
Chodzilam do laryngologa, bylam na przeswietleniu zatok i ciagle nie widac przyczyny!
Przyzwyczailam sie i nauczylam z tym żyć
Chociaz jest to dosyc uciazliwe
napisał/a: katar3 2009-11-07 12:28
Witam,
Też dręczył mnie przewlekły katar. Mój lekarz rodzinny skierował mnie do laryngologa. Laryngolog na tomografię komputerową i do lekarza chorób zakaźnych. Zrobiono mi testy alergiczne, na których nic nie wyszło... W końcu lekarz chorób zakaźnych zlecił mi wymaz z nosa i okazało się, że mam gronkowca złocistego. Piszę o tym bo kiedyś sam szukałem odpowiedzi co mi może być :) Mam nadzieję, że komuś pomogę.
napisał/a: nieuleczalny 2010-07-21 16:23
katar napisal(a):Witam,
Też dręczył mnie przewlekły katar. Mój lekarz rodzinny skierował mnie do laryngologa. Laryngolog na tomografię komputerową i do lekarza chorób zakaźnych. Zrobiono mi testy alergiczne, na których nic nie wyszło... W końcu lekarz chorób zakaźnych zlecił mi wymaz z nosa i okazało się, że mam gronkowca złocistego. Piszę o tym bo kiedyś sam szukałem odpowiedzi co mi może być :) Mam nadzieję, że komuś pomogę.

Cześć
Mam te same problemy... i ciągłe złe diagnozy i złe leczenie w formie płynów do nosa i bhuderina m.in. itd.
W końcu trafiłem na lekarza który zalecił zrobić wymaz okazało się że mam też gronkowca.

Moje pytanie :
Czy się wyleczyłeś??? Jak pozbyłeś się gronkowca. Jakie leki stosowałeś.

Pozdrawiam
napisał/a: Edytaaa95 2010-07-21 21:26
to może to faktycznie ten gronkowiec, ale zawsze to może mieć podstawę alergiczną...
napisał/a: marta281 2010-09-15 16:47
i jak? bylas u lekarza? przepisal Ci cos innego niz leki na alergie?