Niestabilność rzepki

napisał/a: kasia271007 2009-01-06 22:35
Witam serdecznie, to mój pierwszy post...szukam dobrej porady fachowca...mam ogromny problem gdyż od 15 lat zmagam sie z chorobą którą pewnien ortopeda nazwał "niestabilnością żepek w kolanach" czy też "nawykowym zwichnięciem żepek" choroba wygląda następująco: żepki przy chodzeniu bieganiu czy skakaniu potrafia "wysunąć" sie w bok przy czym czuję ból i upadam potem wracają na swoje miejsce...potem kolano potrafi spuchnąć...no i to znów wiąże się z cierpieniem:( przebyłam 2 operacje na jedno kolano. Pierwsza w klinice w Katowicach na Ligocie i nic mi nie pomogła miałam naciągany mieśień trójgłowy czy jakoś tak noga na szynie gipsowej prawie 2 miesiące lekarz dawał 80% poprawy ale poprawy nie ma żadnej. Druga operacja była w szpitalu w Czeladzi zabieg podobny półtora mies noga w gipsie i nic...prosze pomóżcie czy jest szansa że moje kolana będą zdrowe??? czy idzie to jakoś leczyć operacyjnie?? czy to ma sens??? choroba pojawiła sie w wieku dojrzewania...i nadal jest.pozdrawiam licze na szybką odpowiedź.
napisał/a: Ania_204 2009-01-06 23:59
Witam serdecznie.

Czy przed tymi zabiegami była robiona jakakolwiek diagnostyka (USG,MRI,RTG...) ?
Po pierwsze ćwiczenia wzmacniające mięsień czworogłowy, po 2 jeśli nie było USG wskazane byłoby wykonanie tego badania, po 3 jest możliwość leczenia operacyjnego. Jeśli jednak były wykonywane zabiegi to na razie wstrzymałabym się od kolejnego i leczyła zachowawczo.

Pozdrawiam.
napisał/a: kasia271007 2009-01-12 01:19
Ania_204 napisal(a):Witam serdecznie.

Czy przed tymi zabiegami była robiona jakakolwiek diagnostyka (USG,MRI,RTG...) ?
Po pierwsze ćwiczenia wzmacniające mięsień czworogłowy, po 2 jeśli nie było USG wskazane byłoby wykonanie tego badania, po 3 jest możliwość leczenia operacyjnego. Jeśli jednak były wykonywane zabiegi to na razie wstrzymałabym się od kolejnego i leczyła zachowawczo.

Pozdrawiam.

dziekuje za odpowiedź otóż miałam różne badania nawet tomografie kolan prześwietlenia lerzałam w dobrym szpitalu a tak pozatym słyszałam że szpital w Piekarach Śląskich ma najlepszych specjalistów jeśli chodzi o kolana czy to prawda ??
napisał/a: Ania_204 2009-01-12 14:40
Na pewno jest tam wielu dobrych specjalistów. Może warto skonsultować to z innymi specjalistami. Może warto skonsultować się z renomowaną kliniką Carolina Medical Center, z jej ortopedami.
Pozdrawiam.
napisał/a: kasia271007 2009-01-12 18:30
Ania_204 napisal(a):Na pewno jest tam wielu dobrych specjalistów. Może warto skonsultować to z innymi specjalistami. Może warto skonsultować się z renomowaną kliniką Carolina Medical Center, z jej ortopedami.
Pozdrawiam.


sprawdzałam na necie i ta klinika jest tylko w warszawie??? jestem ciekawa czy mogę tam skorzystac z narodowego funduszu zdrowia czy te wizyty sa prywatne???
napisał/a: Ania_204 2009-01-12 19:49
Niestety jest to klinika prywatna i tylko w Warszawie. Może któryś z lekarzy pracujących tam ma kontrakt z NFZ. Proszę zadzwonić tam i sie zapytać jak to wyglada.

Pozdrawiam.
napisał/a: kasia271007 2009-01-12 22:23
tak zrobie musze jakos sobie pomoc bo cztałam ze moze dojsc do zerwania wiezadła, albo do zerwania chrzastki kostnej i bardzo sie teraz boje bo czasem mam bole za kolanem kłujace
napisał/a: kasia271007 2010-05-13 09:26
Ostatnio zastanawiam się nad tym czy jest możliwe dostać od lekarza zniżkę lub karnet na basen jak ma się takie schorzenie bo chętnie mym sobie popływała a to napewno by wzmocniło moje mięśnie nóg...jeśli jest taka możliwość to gdzie się zwrócić należy???
napisał/a: Ania_204 2010-05-13 14:03
Niestety nie ma możliwosci dofinansowania do basenu. Przykro mi.
napisał/a: kasia271007 2010-09-23 11:41
No...więc jestem po wizycie u ortopedy w Piekarach Śląskich w szpitalu Amerykańskim...podbno jest nowa metoda leczenia tego schorzenia mojego, za 2 tyg mam konsultacje z lekarzem który będzie przeprowadzał operacje, lekarz mówił coś o plastycznych śrubach o kości itd...nie pamiętam wszystkiego ale mówił dość jasno...tylko zastanawia mnie jedno ja mam strasznie nieregularny okres co będzie jeśli na dzień zabiegu go dostanę?? słyszałam o tabletkach które hamują okres podają w szpitalu...to prawda??
napisał/a: Ania_204 2010-09-23 13:07
Spokojnie, po prostu zaopatrz się w podpaski, bo w majtkach można być na sali operacyjnej.
napisał/a: kasia271007 2010-12-01 08:50
No i jestem wściekła do zabiegu zostało 7 dni a ja już od 10dni czuję ostry ból piersi więc okres tuż tuż i co robić??? jak go przyspieszyć choć o 2 dni??? juz czytałam na necie sposoby (kąpiele,winko) może macie jakąś metode cud!!!!Piszcie dziewczyny bo czytałam że przesówają w szpitalach terminy zabiegow jak ma się okres nawet na kolano...ale ja nie chcę znów pół roku czekać.